De wat ouderen onder ons zullen het zich vast nog wel herinneren: de jaren '60, de tijd dat alles veranderde. Alles werd wat losser en vrijer. De opkomst van de beat- en popmuziek, de provo's helemaal in het wit gekleed, tot wit geschilderde fietsen aan toe. De opart, alles zwart-wit geblokt en de lange haren, ook voor jongens. De mini-rokjes, de hotpants, de mode veranderde in rap tempo. Spijkerbroeken voor meisjes en ook de badkleding werd wat schaarser. Het was de tijd van The Beatles en The Rolling Stones, Cliff Richard, Rob de Nijs, Willeke Alberti, Anneke Grönloh, Trea Dobbs, Corry en de Rekels en nog vele anderen. De één na de ander scoorde grote hits, die nu nog steeds in trek zijn. Overal doken bandjes op. Zo had elk dorp of stad wel zijn eigen bandje. Volendam was een voorloper met al zijn talenten zoals The Cats, B.Z.N, met Annie Schilder, Left Side, eerder The Beat Boys, Tol Tol en Canyon. Uit Amsterdam kwamen The Clungels, Akersloot had 4 The Amulets, muziekgeschiedenis De roemruchte jaren zestig. Ontwikkelingen en vooruitgang. Alles verandert, de jeugd ontwikkelt meer en meer een eigen cultuur en daarbij hoort muziek. De jaren zestig laten ook de kop van Noord-Holland niet onberoerd. In stad en dorp floreert de beatmuziek. Geïnspireerd door de rock 'n roll timmeren talloze beatbandjes aan de weg en wordt er uitbundig gedanst. Boven v.l.n.r.: SjefKlijn, Jan Kamp, Gerard Boeket. Onder Wim Boekei en Ad Ruiter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 4