Het Coronavirus (COVID-19) heeft de totale wereld in de ban gedaan. De pandemie heeft zich vanuit China verspreid over alle werelddelen. De consequenties zijn gigantisch op de terreinen van politiek, economie, zorg, sociale zekerheid. In ons land moet de regering weloverwogen beslissingen nemen die de vrijheid van alle mensen beknot. Economisch worden miljarden euro's beschikbaar gesteld voor het bedrijfsleven om te kunnen overleven. De zorg wordt wel het meest ingrijpend getroffen. De ernstig zieken die wekenlang op de IC (intensive care) liggen, terwijl ze geen bezoek mogen krijgen in verband met eventuele besmetting. De artsen en verpleegkundigen die overbelast raken door de groei van het aantal patiënten. En de mensen die eenzaam in verzorgingshuizen liggen, wachtend op hun dierbaren die op afstand moeten blijven. Kortom een zware tijd voor heel veel mensen. De anderhalve-meter-maatregel heeft ook grote consequenties voor de sport en de horeca. Met de zomer in het vooruitzicht is het allemaal anders. De regels zijn inmiddels versoepeld. Terrassen, restaurants campings zijn weer beperkt open. Sportevenementen (voetbal, handbal, tennis, sportschool) en festivals zijn voor langere tijd uitgesteld. De kermis in 't Veld ging ook niet door. Toch heeft het Pinkstercomité een uitstekend alternatief bedacht. Met onder andere een speurtocht, een bingo, een persoonlijke videoboodschap en de escape room hebben de organisatoren het dorp een leuk programma geboden. De complimenten hiervoor. Tennisvereniging „De Kogge" bestaat 50 jaar. Dit heuglijke feit zou 30 augustus worden gevierd. Helaas moet dit in verband met de corona uitgesteld worden. De tweede zondag in september hebben we traditiegetrouw de Zijdewinder kermis. Het is nog de vraag, of die kan doorgaan. Misschien moet je met een maximum van 100 personen per tent er een aantal aan vastplakken! De bouw van de woningen in 't Veld-Noord "De Vrijheid" gaat voorspoedig. Nagenoeg alle woningen zijn verkocht. De aannemer treft al voorbereidingen voor een tweede fase. Dat gaat wederom om zestig woningen, waarbij wij hopen dat zij ook rekening houden met onze senioren en starters. Op bladzijde 11 van het vorige nummer stond „Jack, geboren in 1985 Dit moet 1995 zijn. In dit nummer onder andere een verhaal over „The Amulets", „Station Zijdewind" en de laatste aflevering van „Leegwater Transport". Veel leesplezier! Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld - Zijdewind - Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 3