Deel 4 Langs de lijn Het is zondag 4 december 2011 en ergens langs de lijn op sportpark De Kogge praten Paul Leegwater en Niels Boekei met elkaar. Ze hebben nauwelijks aandacht voor de wedstrijd VZV - Con Zelo. Er wordt gesproken over hoe hun ondernemingen wellicht kunnen samenwerken. Ze hebben beide een goedlo pend bedrijf, maar ze denken aan de toekomst en zien kansen. De tussenstand van de wedstrijd zijn ze op dat moment kwijt, maar die is wellicht in het voordeel van één van de twee. „Is het mogelijk", vraagt Niels, „dat jij inzetbaar bent voor het vervoeren van onze groenten en fruit? Wij hebben af en toe te weinig capaciteit en we willen in de toekomst uitbreiden". Paul reageert positief, zeker gericht naar de toekomst en een mooie samenwerking in het vooruitzicht. Het mooie aan het gesprek deze zondag is eigenlijk de samenhang met de zaterdagavond hiervoor. Niels Leegwater, zoon van Willem Leegwater, neemt op een zaterdagavond de week door met Niels Boekei. Al pratend krijgen ze ideeën over het uitbreiden van het transport binnen Boekei. Hier is echter wel een groter wagenpark voor nodig, wat leidt tot de link met Leegwater Transport. Op deze manier zal er ook plaats komen voor Mike Leegwater, broer van Niels, binnen het bedrijf. In het bedrijf van Boekei is de core business het ver handelen van groente en fruit. Het logistieke gedeelte is daarvan afgeleid. In drukke perioden is het op tijd leveren soms een uitdaging. Bij Leegwater staat juist het transport centraal. Ze verzorgen transporten in opdracht van derden door een groot deel van Europa. Al snel worden de gesprekken voortgezet en nog voor de kerst van 2011 begint Leegwater Transport het onderhoud aan het wagenpark van Boekei te ver zorgen. In de daarop volgende periode wordt er veel gesproken en de fusie op de achtergrond uitgewerkt. Op 20 november 2012 volgt een definitief „ja" door de vijf nieuwe eigenaren. Vanuit Boekei zijn dat Niels Boekei Edwin Groen en vanuit Leegwater zijn dit Paul Leegwater, Mike Leegwater en Niels Leegwater. Een fusie in 2013 die alle puzzelstukjes in elkaar laat vallen. De heren zijn nu de eigenaren van één bv met 31 vrachtwagens, waaronder de internationale transportbedrijven Boekei en Leegwater vallen. De naam wordt veranderd naar BLT (Boekei Leegwater Transport) „Ik ben hartstikke blij dat de jongens via deze weg het familiebedrijf in stand houden en dankzij de fusie profiteren we van eikaars contacten", zegt Paul Leegwater. Leegwater Transport, de fusie Cor Leegwater is jarenlang de drijvende kracht geweest achter het alom bekende transportbedrijf in 't Veld. Met tientallen vrachtwagens, voorzien van het prachtige logo rijden ze vracht van en naar veel Europese landen. Het verhaal gaat over het ontstaan en de ontwikkeling van dit bedrijf. Een prachtig gezicht langs de weg.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 24