Wat deed u in uw vrije tijd? Voetballen! We gingen voetballen op de nieuwe weg, de Provinciale weg. Die was mooi geasfalteerd. Dat was toch een mooi voetbalveld? En er was toch geen verkeer in die tijd. Als er al eens een auto kwam, dan stopte die en vroeg: „jongens hoeveel staat het?". De Havenstraat was toen nog een klinkerpad met grind. Je had wel veel sjezen met paard. Vooral op zondag. Af en toe ging er eens een aan de hol. Als we gingen zwemmen dan sprongen we in de ringsloot. Het Petje was er ook al maar nog heel klein. Er waren 2 kleed hokjes. Een voor de jongens en een voor de meiden, maar overdag mocht er niet samen gezwommen worden. De jongeren die overdag gewerkt hadden, mochten 's avonds wel samen zwemmen. Is er veel veranderd in het dorp? Ja, heel veel. Nu ken ik de meesten niet meer. Vooral aan de andere kant van de rotonde ken ik zowat geen mens. Toen ik jong was, waren er bijna alleen maar boerderijen en wat huizen en grote gaten ertussen. Ook zijn er wel wat boerderijen verbrand. Zo stond er bij het zwembad op de plek van „Rond om Wind" een boerderij van bakker Ruiter. Die heeft toen een nieuwe bakkerij gebouwd in 't Veld. Wat was uw beroep? Land- en tuinbouwer. Eerst bij mijn vader. We hadden toen 4 koeien. Maar de tuinderij daar had ik geen zin in en heb ik het allemaal met gras ingezaaid. Later had ik 16,17 koeien. Omdat er geen land te koop was, ben ik daarna over gegaan op mestkuikens. Twee schuren met allebei 10.000 kippen. Je kreeg toen subsidie om daar mee te beginnen. Dat was in 1966. Waar en hoe deden jullie boodschappen? Dat moet je aan oma vragen. Nou ja het was alles bakkers. Het hele Zijdewind was middenstand. Ze kwamen allemaal langs de deur te vragen of je wat nodig had. Je had Treintje Baars, die had een kruide nierswinkeltje waar nu Martien Kramer woont. Daar moest ik altijd klompen kopen. Meester Van Hest. De kmidenierswinkel, slagerij en café van de familie Baars. Later woonde IJf Zijdewind hier ook als „kostganger". Rechts de boerderij van Van Baar. Daar naast schildersbedrijf de Graaf. Bakker Portegijs op de Havenstraat. Links de huizen van, Van der Kroon, nu de familie Pater. Daar naast de ook al verbrande bakkerij van Beemsterboer. In de herbouwde bakkerij zat later bakker Boekei.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 21