£Uzabefh Hoeve Niek Buren de plaatselijke VIVO winkelier ging van „Drees" zijn AOW'tje vangen en verhuisde naar 't Veld. Als huisvriend kwam hij bijna dagelijks bij Vroon en Dirk op de koffie om daarna de moestuin te onderhou den en allerlei klusjes uit te voeren. Werkzaamheden die niet bepaald Dirk zijn hobby waren. Ook Jaap Ruiter kwam met enige regelmaat langs om wat kippen en konijnen te slachten. Zo ook voor Kerst, wat voor de kinderen herinneringen deed oproepen waar later Youp van 't Hek nog over gezongen heeft met zijn „Flappie". Eind jaren '40 leerde Dirk ook zijn latere vrouw kennen, Vroon Danenberg uit Waarland. Ook zij kwam uit een heel groot gezin. Zij trouwden in 1951Om dat mogelijk te maken werd de boerderij verbouwd zodat opoe en Dirk senior zelfstandig in een deel van de boerderij konden blijven wonen. Dirk zijn vader stierf in 1956. Opoe bleef nog tot 1967 in de boerderij wonen en is toen verhuisd naar het bejaardentehuis in 't Veld. De auto was in opkomst maar daar ging Dirk zijn interesse niet naar uit. Daarom heeft Vroon haar rijbewijs gehaald en er kwam een mooie Daf. De varkens werden weggedaan en de schuur werd garage. Omdat die net te klein bleek, werd er gewoon een stukje aan gebouwd. z I tie W/'hoi Tekening van de kavelindeling na de njilverkaveling. Kavel 256 huurde Dirk van de kerk. Links de nieuwe Hartweg. De schuur voor het jongvee. Links de varkensboet met het aanbouwtje zodat de Daf er gestald kon worden. Dirk aan het kool snijden. Op zijn hoofd zijn vertrouwde alpinopet. Nu is de boerderij Elisabeth Hoeve in bezit van de familie Molenaar. Zij zijn van plan om het in oude glorie te herstellen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2020 | | pagina 18