i H. B, GOTTMER, OBDR|H. ■m KANTOOR - AFSCHRIFT EEWER AKTE Op 5 november 1918, dus ruim 100 jaar geleden, was er een openbare veiling in het café van „den Heer Cornells Jong" aan de Weel ten verzoeke en in tegen woordigheid van „den Heer Petrus Mul Corneliszoon, veehouder wonende in het Veld". Notaris Henrich Bernard us Gottmer te Obdam had als getuigen ge vraagd Jacob Homan, gemeenteveldwachter wonende te Dirkshorn en Petrus Hendricus Hilbrand, kandidaat notaris te Obdam. In het afschrift (kopie) van deze akte is vermeld dat „den Heer D. van Diepen Lz" eigenaar werd van een huis, erf, boomgaard en weiland in sectie B te „het Veld gem. te Oude Niedorp", groot 5,4780 hectare. Deze openbare veiling bij opbod op 5 november werd gevolgd door een veiling bij afslag en de definitieve toewijzing op donderdag 14 november dezer maand. De percelen, die geveild werden, waren genummerd van 1 tot en met 72. Nummer 1 van deze lange lijst bestond uit een huis, een schuur, een ierkelder en een erf. Dat waren in sectie B nummer 37 geheel en de nummers 36 en 38 gedeeltelijk, samen groot ongeveer 19 aren en 60 centiaren (1.960 m2). De nummers 2 tot en met 8 betroffen boomgaarden met een grootte van ruim 700 m2 per perceel en de weilanden, genummerd van 9 tot en met 23, vormden samen kadastraal B 32 ter grootte van 3,36 hectare, gemiddeld ruim 2.000 m2. Weilanden 24 tot en met 30 waren samen 2,108 hectare. Dat is gemiddeld iets meer dn 3.000 m2. De percelen 9 tot en met 44 waren weiland en de nummers 45 tot en met 50 bouwland. Bij nummer 51 ging het om een huis met een erf en een boomgaard ter grootte van 1.625 m2. De percelen 52 tot en met 72 waren alle weiland en hadden een grootte van 4,3745 hectare. Notaris Gottmer veilde in totaal 72 percelen met een grootte van bijna 16 hectare met een gemiddelde grootte van ruim 2.200 m2. Na deze lange lijst van te veilen percelen volgde in het afschrift van de akte een aantal titels van aankomst. Dat zijn verklaringen, waaruit blijkt dat de verkoper ook daadwerkelijk de eigenaar is. Zo stond het volgende te lezen. „Van nummer 26 (een perceel weiland) eene acte van transport (een door een notaris opgestelde akte, die in het kadaster was ingeschreven) twee en twintig Februari negentienhonderd dertien verleden voor notaris Jan van der Veen te Alkmaar, overge schreven aldaar, zeven en twintig dier maand" en was ingeschreven in het kadaster te Alkmaar. Van een ander perceel had notaris Gottmer ontvangen „eene onderhandsche acte van transport, geregistreerd te Schagen elf November negentienhonderd zestien tegen een recht van twee honderd veertig gulden hoofdsom, overgeschreven te Alkmaar den zeventienden dier maand in deel 713 nummer 53". Ook had de notaris ontvangen „eene akte, houdende afgifte legaat (een schenking van een bepaald goed aan een bepaald iemand nagelaten), vijftien December negentienhonderd tien voor mij verleden, overgeschre ven te Alkmaar, den negentienden dier maand in deel 652 nummer 79". Gen akte van een openbare veiling nit 191$ f NOTARIS TE Omslag van de geschreven akte. Het stempel van de notaris aan het eind van de akte.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 4