ï'jffïï Ondertussen ging de tuinderij aan de Rijdersstraat ook gewoon door. Klaas en Sam bestierden daar het bedrijf onder leiding van Ailda de Boer-Rood. De broers hielpen elkaar waar nodig was. Het gezin van Arie en Truus was groeiende en de kinderen, werden al vroeg bij allerlei klusjes ingezet. Niet alleen de jongens, voor de meiden waren er ook altijd wel dingen te doen. Zo ook bij het koolplanten zetten, waarbij bosjes aangegeven moesten worden. Ze gingen mee naar het land. „Koffie in de thermosflessen, dubbele brood met kaas en gebakken ei, en voor diegene die geen koffie dronken was er een fles limonade in de tas. Het was soms een koud en nat klusje, en je moest goed opletten: de bosjes mochten niet te dik, maar ook weer niet te dun zijn. Er is ook nog een jaar geweest dat er land was gehuurd in de Wieringermeer. Ik ging toen achterop de brommer bij ome Klaas. Een sjaal om mijn en zijn middel gebonden, zodat ik lekker stevig en veilig bleef zitten". „De ooms Klaas en Sam hadden een paard, waar ze het werk mee deden. Als we van en naar het land mee mochten rijden op de bok of de wagen, mochten we nooit praten of lachen. Anders kon het paard op hol slaan. Later heb ik me wel eens bedacht dat de ooms waarschijnlijk niet tegen ons gekwebbel en gegiechel konden. Er is gelukkig nooit iets ernstig gebeurd". Tijden veranderden en begin jaren zeventig werd er een tractor gekocht. Dat was in die tijd wel even iets anders dan tegenwoordig. „De spanning was al een paar dagen voelbaar in huis. Op een middag kwam Frans Jong van de Rabobank bij ons thuis, om te praten over de financiering van de tractor. Arie en Truus zaten in de kamer, en wij, de kinderen die thuis waren, moesten stil in de keuken blijven. Ik zie mijn moeder nog zitten met rode wangen en vlekken in haar nek. Het was ook zo'n grote uitgave. Maar goed, de blauwe Ford Dexta tractor die kwam er. De werkzaamheden bleven hetzelfde, maar nu was alles beter te plannen en te regelen. Moest eerder het loonbedrijf nog komen om te komen ploegen en de aardappelen te rooien, nu deed Arie dat zelf. Links Rijdersstraat 130, het huis waar Me en Truus de Boer na hun trouwen zijn gaan wonen. Rechts, nr. 128, de boerderij waar Alie de Boer en de broers en zus de Boer woonden. r-rjvi Het oude "kerkepadje" dat liep langs de ringvaart van 't Veld naar de Kampen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 18