WL Familie geschiedenis ledereen uit de buurt van 't Veld en omstreken is er wel eens langsgereden. A.S. de Boer, het tuindersbedrijf van de broers John en Ad de Boer. Valbrugweg nummer 6, van verre te zien en herkenbaar door de windmolen met de twee wieken. Als we teruggaan in de tijd naar het ontstaan van A.S. de Boer, dan komen we uit op de Rijders straat. Daar zijn Simon de Boer (1898) en Alida (Alie) Rood (1904) rond 1920 gestart. Zij namen het tuindersbedrijf over van zijn ouders. dienst. Om zijn droom waar te maken heeft hij in die tijd land en een schuur (de luchtboet) gekocht van Piet Leijen, aan het Padje, in de Kampen. Dat was het fietspaadje langs de ringsloot. Om er met de auto te komen, moest je omrijden langs de Rijdersstraat en Westerweg. Het begin was er. Er is daar witlof geteeld en dat gebeurde in een donkere schuur. De kinderen hielpen mee om blauw papier in de kistjes te doen, dat was nodig om de witlof niet te laten verkleuren voor het naar de veiling ging. Uit de twee huwelijken van Alida (Alie) de Boer-Rood met respectievelijk Simon en Jan de Boer zijn in totaal vijf kinderen geboren. Beide echtgenoten overleden op jonge leeftijd. Nadat ze in 1940 voor de tweede maal alleen kwam te staan ging ze met behulp van familie door met het tuindersbedrijf. Dat was hard werken en veel afzien. Arie (Ariën Simon) de Boer, 1931 - 2003 was het tweede kind uit het eerste huwelijk. Na de lagere school ging hij naar de tuinbouwschool in Obdam. Arie wilde altijd graag zelf een bedrijf beginnen, maar moest volop aan het werk bij zijn moeder op het land en in de schuur. *4> In 1955 trouwde hij met Truus van Schagen, en hij werkte in die tijd bij Van Gelder Papier in ploegen- Alida de Boer - Rood met haar vijf kinderen, Sien, Arie, Siem, Klaas en Jan. Trouwfoto van Arie de Boer en Truus van Schagen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 17