Deel 3 Cor Leegwater is jarenlang de drijvende kracht geweest achter het alom bekende transportbedrijf in 't Veld. Met tientallen vrachtwagensvoorzien van het prachtige logo, rijden ze vracht van en naar veel Europese landen. Het verhaal gaat over het ontstaan en de ontwikkeling van dit bedrijf. Het gezin van Cor en Annie José wordt geboren in 1954. Ze woont in Hoorn en ze werkt in de zorg. Paul wordt geboren in 1955 als tweede van het gezin. Na zijn diensttijd gaat hij werken bij het bedrijf van zijn vader. Hij is dan 22 jaar. Hij trouwt met Annelies Laan. Ze krijgen drie kinderen: Nick, Romy en Mark. Nick, geboren in 1986, is als 12-jarige iedere zaterdag bezig met auto's wassen. Hij twijfelt of hij zijn vader gaat opvolgen. Uiteindelijk gaat hij medicijnen studeren in Amsterdam. In zijn vrije tijd rijdt hij op de vrachtwagen om zijn studie te bekostigen. Nick is inmiddels gepromoveerd als doctor en studeert nu in Utrecht om orthopedisch chirurg te worden. Romy, geboren in 1989, dient een korte periode bij de marechaussee. Ze woont en werkt nu in Amsterdam in de horeca. En ze studeert tijdelijk Spaans in Valencia. Mark, geboren in 1991, is net als z'n broer al vroeg werkzaam als autowasser. Hij doet een cursus Frans en werkt een paar jaar als internationaal chauffeur om ervaring op te doen. Hij werkt nu bij Hans Gouwenberg in Schagen op de planning en bij grote drukte rijdt hij op de auto. Willem wordt in 1957 geboren als derde in het gezin. Omdat hij vrijgesteld is van dienst, treedt hij eerder in dienst bij zijn vader namelijk in 1976. Hij trouwt 1986 met Nel Seignette. Ze krijgen vijf kinderen: Mike, Niels, Rick, Sharon en Jack. Mike, geboren in 1988, begint, net als Niels en Jack, met vrachtwagens wassen. Hij werkt vervolgens in de garage van Leegwater. Na de hbo gaat hij bij Willem Leegwater, Paul Leegwateren Cor Leegwater. Leegwater Transport De val vai de Berlijnse Maar

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 10