met een luisterend oor. Stond het geluid van de motor hem niet aan, dan dook hij onder het dashboard met zijn kop zo van „er is vast wat aan de hand". Was het weer in het gareel dan zat hij weer rechtop naast de baas. Buiten het veilingwerk deden wij onze verdere ritten. Moeder hield hem dan binnen, want hij kon niet mee. We moesten een dag of wat op pad. Dikwijls wist hij toch weer te ontsnappen en ik herinner mij nog menig keer dat hij zonder dat wij het wisten achter ons aankwam en desnoods in Limmen of waar ook plotseling voor ons stond bij het laden of lossen. Bij het tankstation hielden ze hem enige uren vast en dan pas vervolgden wij onze weg. Sjen nam de weg terug en 's avonds was hij weer thuis in 't Veld. Waar haalde hij de energie vandaan? Dat was voor ons allemaal een raadsel. Sjen at met de pot mee. Lekkere blikjes bestonden er toen nog niet. Het beest was nooit verzadigd. De oorlog kwam en de spoeling werd dunner. Toch wist hij met dat lange dunne lijf aan eten te komen, al was het niet altijd op een goeie manier. Ik herinner mij nog altijd die vrouw die met een wit brood in een mandje naar huis liep. Sjen nam een sprong en ging er met het hele brood vandoor. „Van wie is dat beest", riep ze, „van wie is dat beest". Wij wisten het niet en Sjen was in geen velden op wegen te zien. Maar ook aan Sjen kwam een einde. Op een avond lag hij onder de tafel en vader wist: dit is het laatste. Hij maakte een bedje in de garage en de volgende dag was hij er niet meer. Dat was het einde van een prachtig beest die voortleeft van de ene generatie op de ander. Onze Sjen die meereist door heel Europa en vaart over grote wateren. DAF-tandemasser 120 pk wordt wordt veelvuldig ingezet voor het veiling- en havenvervoer. Hij wordt rond 1970 ook ingezet voor de eerste bloementransporten naar Duitsland. Met speciaal hiervoor gemaakte beunen in de auto konden er verschillende lagen bloemen veriaden worden. Geïnspireerd door het verhaal van Sjenny ontwierp Wim Groen het logo voor Leegwater Transport. Let op de wielen bij de voorpoten.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 25