Na de oorlog zijn vader Willem, Jan, Cor en Dirk de vennoten van „Transportbedrijf W. Leegwater Zn." Piet geeft aan dat hij niet het bedrijf in wil. Hij verhuist naar Zeeland.Na een paar jaar begint Jan een eigen bedrijf in Noord-Scharwoude. Dirk rijdt voornamelijk op het buitenland. In 1952 verhuist hij net als zijn broer naar Noord-Scharwoude, waar hij een eigen transportbedrijf begint. In 1953 trouwt Cor met Annie Oudeman. Ze krijgen vier kinderen: José, Paul, Willem en Carien. In 1952 neemt Cor het bedrijf over. Hij vervoert over het algemeen agrarische producten naar de veiling in Noord-Scharwoude. Verder richt hij zich op het trans port van bloembollen en machines. Incidenteel rijdt hij naar het buitenland. Die reizen naar het buitenland zijn tijdrovend en lang niet comfortabel. Voor een vracht naar Saarbrücken ben je een week onderweg. En als je in de winter die kant op moest, is het in de vrachtauto stervenskoud. Er is namelijk helemaal geen verwarming in de auto. Annie Annie vervult een belangrijke rol in het gezin. Als Cor onderweg is met de vrachtwagen, neemt zij de telefoon op. Een mobiele telefoon bestaat dan nog niet. Zij is een belangrijke schakel: vrachten noteren, chauffeurs ontvangen en opdrachten aan de chauffeurs doorgeven. Cor Leegwater trouwt in 1953 met Annie Oudeman. 1948-1949. De International: één van de eerste acht geïmporteerde vrachtauto's uit de VS. Waarde: 12.000 gulden. V.l.n.r. Piet Bakker, Dirk Leegwater, Piet Tamis. Beginjaren '60. Gerrit Veldman en Cor Leegwater. De kinderen van Cor en Annie. V.l.n.r. Willem, José, Carien en Paul.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 23