Zilveren jubileum] KYG 't Veld gevierd Maar de tijden veranderden en de mensen begonnen er zo langzamerhand aan te wennen dat alles anders werd en het toch allemaal wat soepeler ging. Op 8 oktober 1975 werd de eerste avond in het nieuwe dorpshuis gehouden aan de Zwartweg in 't Veld. Een prachtig nieuw gebouw: een nieuwe ontmoetingsplek voor verenigingen en de jeugd. Een verrijking voor het dorp. Er werd van alles georganiseerd: gezellig met een groep vrouwen naar het strand. iemand kwam een avond vullen door te praten over korsetten. vele avonden zijn gevuld met het thema gezondheid. Atje Keulen-Deelstra heeft haar schaatsverhalen met de vrouwen gedeeld. een avond waarbij de voetjes van de vloer gingen met countrydansen. Take me home, country roads (John Denver). De vrouwen waren in die tijd creatief. Er werden ook avonden gevuld met modeshows van zelfgemaakte kleding, gehaakte spreien, gebreide truien en prachtige borduursels. De mooiste werken werden dan beloond met een prijs. Zo zijn er in de loop der jaren heel veel mooie en interessante avonden geweest en zijn er vele leuke activiteiten en uitstapjes georganiseerd. Natuurlijk werden er ook jubilea gevierd. Op 26 oktober 1978 werd het zilveren jubileum gevierd. Dit werd een mooi en onvergetelijk feest bij de familie Kramer in Café de Vriendschap. 'T VELD - De dames v an het Katholiek Vrouwengilde afdeling Zijdewind-1 Veld hebben donderdagavond het zilve ren jubileum gevierd. Het f«st begon in de Martinuskerk met een plechtige eu charistieviering. In haar openingswoord omscnrtu vooratter mevrouw Idema een aantal ac tiviteiten van het KVG zoals de Lour- desactie. de Zonnebloemactie en het Mt- lanie-gilde. Zij achtte het KVG bij uitstek een plaats waar men elkaar kan onttuue- ten en. waar men zich kan bezighouden melde leden van het KVG de gezinnen als ook de samenleving. Pastoor Stam hield ook een toespraak waarin hij stelde dat het KVG met meer uit de gemeenschap van Zijdewind en t Veld valt weg te d enken Na deze feestelijke viering, waarbij het parochiële gemengd koor de Missa Brevis van Mozart uitvoerde, begaf het gezel schap zich naar zaal Kramer. De dames Mak en Van Schagen werden gehuldigd, zij hadden al m 19o3, 1au de oprichting van hel KVG, zitting in het be stuur; beiden kregen een zilveren erete ken en bloemen aangeboden. Hierna ging het doek open en was alle verdere aandacht voor de revue-groep „De Alpen blazers", zij verzorgden een avondvullende show die het motto mee kreeg „Lach en geniet' ïn de pauze van de show liet oud-presi dente mevrouw Wit een relaas op ijm ho ren over het ontstaan en het wel en wee van het KVG. Ook burgemeester Anker Liet zich niet onbetuigd en hield een toe spraak waarin hij veel lol uitsprak over het KVG. Aan hel eind van zijn speech had hij nog een symbolische envelop met inhoud voor het KVG- Namens het KVG van Niedorp kwam vervolgens mevrouw Kieftaan het woord, ook zij had een envelop met inhoud. Na afloop van de show bedankte presidente mevrouw ldema het Alpen blazers-en semble en overhandigde zij aan elke me dewerker een rode roos als blijk van waardering. De feestavond was toen nog niet ten einde want het duo Strik en Stropdas zorgde voor vrolijke muziek waarbij uiteraard dc voetjes van de vloer Het" was een geslaagde feestavond voor het Katholiek Vrouwengilde dat haar ledental in 25 jaar van 5 naar 1M leden zag toenemen. Huldiging van twee 40-jarige jubilarissen. V.l.n.r. Mevr. Ruiter-Landman, mevr. Vlaming-Praat, Bets v.d. Hoek en Nanda Vlaar. n De gezellige kerstavonden die in het mooi aangeklede en versierde dorpshuis konden worden gevierd.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 19