Er werd een bus van Cees Slijkerman geregeld zodat ook de mensen uit Moerbeek en andere afgelegen gebieden konden worden vervoerd. In die tijd was lang niet iedereen in het bezit van een auto, laat staan in het bezit van een rijbewijs. Veel mensen die achteraf woonden kwamen maar één keer per week van het pad af en dat was op zondag naar de kerk. Het is be grijpelijk dat zo'n avondje naar tante Nel in Zijdewind met de bus van Slijkerman voor veel vrouwen een uitje was. Al moest je wel zelf je eigen kopje meenemen voor de koffie. Tussen 1958 en 1959 werden onder de leden van het K.V.G. 18 baby's geboren! Er werd dan een biefstukje bezorgd van f 1,50. Rond 1960 werd er een nieuw bestuur samengesteld. Mevr. Trien Wit-Bakker werd voorzitter. Mevr. Jo Jong-Kolkman, mevr. Tiny Idema-Tesselaar, mevr. Tiny Groen-Leegwater en mevr. Van Breemen (de vrouw van de burgemeester) traden in het bestuur. Deze dames hebben zo'n 12 jaar het bestuur gevormd. De 92-jarige Tiny Groen-Leegwater weet zich nog goed te herinneren dat ieder bestuurslid zijn eigen wijk had om de contributie op te halen. Voor de vrouwen hier in Noord-Holland is het vrouwen gilde heel belangrijk geweest. Zij konden zich hierdoor ontwikkelen. Zo werden er cursussen gegeven en ook Engelse lessen bij iemand thuis. Ook werd er een avond "Opkomen voor jezelf" georganiseerd. Waarom doe ik iets zoals ik het doe? Kan het misschien ook anders? Zo ontstond er bijna nog een rel onder de mannen die bang waren voor scheidingen en lesbische vrouwen. Als klap op de vuurpijl ging men namelijk na afloop ook nog met z'n allen naar een sauna. Dat was toch wel heel bizar in die tijd. Wat nog het allerergste was: de cursus werd gegeven door de rooie vrouwen uit Schagen en die deugden natuurlijk niet! Mevr. Kramer-Van Diepen zat destijds als secretaris in het bestuur en herinnert zich nog goed dat het fantastische avonden waren, waar ze heel anders naar dingen leerde kijken. Ook is ze een keer bedreigd toen een uitgetreden Jehova's getuige werd uitgenodigd om een avond te vullen. Per telefoon liet men weten: "We weten waar je woont. Hoe halen jullie het in je hoofd. Deze avond had een echte Jehova's getuige moeten doen en niet een afvallige". Uitje KVG naar de kaarsmakerij van de broeders van Egmond, jaren '60, met Arie Groot als chauffeur. Bovenste rij v.i.n.r.: 1e rij: Truus Bruin, mevr. Burgmeijer, Alie Slijkerman, mevr. Wit-Hoedjes. 2e rij: Beb Kolkman, tante Nel Ligthart, Truus Valk, Trien Post, mevr. Droog, mevr. Tesselaar, mevr. Berkhout, mevr. Van der Stoop, Corrie Wit-Jannes. 3e rij: Bets v.d. Fluit, Mien Bruin, Marie van Pastoor, mevr. Doortje Berkhout, Pastoor Brabander, mevr. Van Breemen (burgemeestersvrouw), mevr. Van Schagen, mevr. Slijkerman.4e rij: Arie Groot, Annie Suiker, mevr. Jaspers, Sien Bierman.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2019 | | pagina 18