<3 Een schildersbedrijf annex verfwinkel in Den Helder. Piet is de zesde van het gezin. Hij trouwt met Simone van Tienen. Naast een taxibedrijf runnen ze ook een levensmiddelenwinkel in het Zeeuwse Clinge. Piet is een bijzondere man. Hij is bovenmatig groot en voor de duivel niet bang. In de oorlog worden veel vrachtwagens door de Duitsers geconfisqueerd. Je mag er wel in rijden, maar de Duitsers bepalen voor een groot deel wat je moet gaan vervoeren. Piet krijgt opdracht om cement uit Den Helder te vervoeren naar plaatsen, waar verdedigingsbunkers worden gebouwd. Hij is trouw in het ophalen van het cement, maar het wordt niet gebruikt voor het doel wat de Duitsers voor ogen hebben. De plaatselijke aannemers varen er wel bij. Dit heeft hij lange tijd kunnen volhouden zonder dat de vijand dit doorhad. Op een klein incidentje na. Een oplettende Duitse militair moet de mond worden gesnoerd. Als doelman bij het voetballen maakt hij veel indruk. Door zijn lengte plukt hij hoge ballen zelfs boven de doellat uit de lucht. En een aanvaller die te fel op hem doorloopt, ondervindt daarvan de gevolgen. Cor trouwt met Annie Oudeman en neemt uiteindelijk het bedrijf van zijn vader over. Zijn verhaal komt later aan de orde. Dirk is de op een na jongste van het gezin. Hij trouwt met Annie Smit (zus van Cor en Bob). Hij neemt het taxibedrijf van vader Willem over. In 1954 koopt hij, in overleg met zijn vader „het schapenwoidje" van zijn schoonmoeder. Hij bouwt daar een garage, zodat hij ruimte heeft voor het onderhoud van de vrachtwagens. Dirk rijdt in eerste instantie als enige van het bedrijf op het buitenland. Dat is in die tijd lang geen pretje. Veel panne door ondeugdelijk materiaal, slechte wegen, het op jezelf aangewezen zijn bij autopech, lange wachttijden bij de grens. Toch blijft hij ambitieus. In 1958 zet hij zijn bedrijf voort in Noord-Scharwoude. Jopie is de jongste van het gezin. Zij trouwt met Ted Commandeur uit Heerhugowaard-Noord. Ze begin nen een slagerij in Hoorn. Later wordt hij chef bij de slagersketen van Jan Pauw. Jopie is door vader aangesteld als „bankier" van het gezin. Als de groenten van allerlei tuinders afgeleverd en geveild zijn, gaat Jopie naar Langedijk om het geld op te halen en te verdelen onder de tuinders. Chauffeurslied Hoe heerlijk is ons chauffeursleven. Rem en stuur zijn ons gegeven. Hoe heerlijk is het in mijn cockpit, waar ik altijd zo lekker in zit. Faria Faria Faria Faria Faria Rijden we dan met zware vrachten. Alle dagen en alle nachten. Maar we brengen het vlug en goed, overal waar het wezen moet. Faria Faria Faria Faria Faria Zingen we dan ons hoogste liedje. Kijken soms wel een naar een grietje. Maar op ons rust de zware plicht, altijd 't oog op de weg gericht. Faria Faria Faria Faria Faria Een Kromhout, de chauffeur is Aad Jansen, begin jaren 50. Dirk Leegwater schreef samen met Piet Bakker van De Weel het chauffeurslied, dat in de familie nog regelmatig wordt gezongen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 7