De kinderen van Willem Leegwater en Jantje Groenland Marie, de oudste van het gezin, trouwt met Antoon Groen. Antoon begint een schildersbedrijf in 't Veld. Zijn zoon Wim heeft er samen met zijn drie zoons een prachtig bedrijf van gemaakt. De spuiterij is hierbij een belangrijk onderdeel. Marie werkt vanaf haar achttiende jaar als taxichauf- feuse. Ze rijdt tientallen jaren klanten waar dan ook heen. Als er belangrijke personen gereden moeten worden, plaatst ze de daarbij behorende vlaggen aan belde zijden van de auto, want dat hoorde nu eenmaal zo. Als ze 77 jaar oud is, rijdt ze met een splinter nieuwe vrachtwagen van Leegwater de nieuwe zaak binnen voor de openingshandeling. Jan, de tweede van het gezin, trouwt met Marie Vleugel uit Obdam. Hij begint een transportbedrijf aan de Handelskade in Noord-Scharwoude. Maar Jan wil meer. Naast het transport begint hij een garagebedrijf aan de Juliana van Stolberglaan in Langedijk en wordt dealer van DAF, voor zowel luxe- als vrachtwagens. De transporttak verhuist naar Zwijndrecht, omdat zijn grootste klant (Sterovita) daar gevestigd is. Van daaruit rijdt hij veel voor het Amerikaanse leger, dat onder andere in Duitsland gelegerd is. Hij kan zodoende gemakkelijk aan de benodigde papieren komen die je nodig hebt voor vrachten naar het buitenland. Het bedrijf wordt groter door de overname van transportbedrijf Gotra uit Ridderkerk. Het garagebedrijf wordt later voortgezet in Heerhugowaard. De taxi en Marie. Over Keetje, de derde van het gezin, is weinig te vertellen. Ze is op zeer jonge leeftijd overleden. Em, de vierde van het gezin, trouwt met Jaap Vleugel (de zus van Marie Vleugel). Jaap wordt groentegrossier in Breda. Na verloop van jaren begint hij een servicebedrijf in Singer naaimachines, eerst in Breda en later in Den Helder. Truus. nummer vijf in het gezin, trouwt met Piet Ramler. Zij nemen het bedrijf van zijn vader over. Foto gezin v.i.n.r.: bovenste rij: Em, Piet, Truus, Jan. Tweede rij: Marie, vader Willem, moeder Jantje Groenland, opa Leegwater. Derde rij: Jopie. Onderste rij: Cor, Dirk.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 6