r Willem Leegwater Willem, de vader van Cor, wordt geboren op 13 januari 1888 in de molen bij de Valbrug in de Oosterkampen. Zijn vader Pieter is daar molenaar. Willem trouwt met Jantje Groenland en gaat wonen en werken op een boerderij in de Oosterkamperpolder (nu Hartweg 4). Vanaf 1923 tot 1928 is Willem molenaar; hij volgt zijn broer Jan op. Als molenaar mag hij vis vangen, fuiken zetten en vis verkopen. In 1928 verkoopt hij de molen voor 125 gulden; de molen wordt datzelfde jaar nog gesloopt. In 1929 verhuist hij naar 't Veld, waar hij een huis laat bouwen aan de Velderweg (nu Rijdersstraat 117) met een apart woongedeelte voor zijn bejaarde ouders. Moeder Maartje overlijdt na 14 dagen; vader Pieter woont er nog zes jaar en overlijdt in 1935 op zijn akkertje tijdens het bonen plukken. In het jaar van de verhuizing wordt de basis gelegd voor een prachtig en succesvol transportbedrijf. De tuinders kunnen hun producten niet op de veiling krijgen, omdat de sloten door de strenge vorst niet bevaren kunnen worden. Daar speelt Willem op in. Hij koopt een bus, waar hij de stoelen uithaalt. Zo creëert hij voldoende ruimte om groente te vervoeren naar de veiling in Noord-Scharwoude. Willem en Jantje krijgen negen kinderen: Marie, Jan, Keetje, Em, Truus, Piet, Cor, Dirk en Jopie. Als Marie, de oudste van het gezin, achttien jaar is en haar rijbe wijs heeft gehaald, koopt vader Willem een Chevrolet. Marie gaat daarin taxi rijden. De zoons Jan, Piet, Cor Leegwater Transport in veilingrijder tot intimation Cor Leegwater is jarenlang de drijvende kracht geweest achter het alom bekend transportbedrijf in 't Veld. Met tientallen vrachtwagens, voorzien van het prachtige logo, rijden ze vracht van en naar veel Europese landen. Het verhaal gaat over het ontstaan en de ontwikkeling van dit bedrijf. Willem Leegwater, 1888 - 1964 Aan de westkant van de Noordersloot in De Kampen (thans het kruispunt Hartweg-Valbrugweg) heeft een molen gestaan, die er jarenlang voor zorgde dat de Oosterkamperpolder droog bleef. V.l.n.r. Jan de Jong (dijkgraaf), Frans Jong (penningmeester), Jacob Wit, Dirk Burger, Michiel Smit, Willem Leegwater (molenaar).

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 4