Op 24 november 2018 is Jan Jong overleden. Jan was in het jaar 2000 de initiator van de 'Stichting tot behoud van historisch erfgoed in 't Veld, Zijdewind en Moerbeek'. Voor het blad 't Is mooi weest" heeft hij vele artikelen geschreven die een prachtig beeld geven van de geschiedenis van bovengenoemde dorpen. Het laatste artikel van zijn hand staat in het vorige nummer: „Van onderwijzerswoning tot kroeg". Hij was eveneens jarenlang voorzitter van deze stichting. Jan Jong was iemand die trots was op zijn dorp(en). Alle objecten van historische waarde, hadden zijn aandacht. Hij vocht ervoor om die te behouden, zelfs als hij daarvoor de gemeente of de provincie moest benaderen. De gemeenschap is hem veel verschuldigd. Gerard Jong heeft aangegeven dat hij om gezondheidsredenen stopt met het schrijven van artikelen. Jammer, want hij had een waardevolle inbreng voor ons blad. Bovendien heeft hij thuis een uitgebreid archief waaruit hij kon putten. Gerard bedankt voor al je inbreng en gezelligheid. Het ga je goed! In het vorige nummer staat een storende fout in het artikel „Het nieuwe klooster in de 17e eeuw". Op bladzijde 19 staat bij de foto van de hervormde kerk: „Tijdens de sloop van de hervormde kerk van Nieuwe Niedorp in 1876De foto toont de afbraak van de voormalige neogotische kerk in 1973. Het jaar 1876 is het bouwjaar van deze kerk. De veiling op 10 november2018 die is op gezet voorde inrichting van de nieuwe tweede sporthal van VZV, heeft meer dan €100.000 opgebracht. Een prachtig resultaat en een geweldige stimulans voor de gemeenschap. De zwartepietendiscussie is na het vertrek van Sinterklaas geluwd. De laatste jaren geeft deze traditie veel onrust in het land. De vraag is: Wil je volksgebruiken, en er zijn er velen, om zeep helpen of beoordeel je die op zijn merites. Iedere tijd en ieder land heeft een andere mores. En het is verstandig om daar vanuit te gaan. In dit nummer lezen we onder andere het vervolg over het klooster, een verhaal over Dirk Droog en het eerste deel over transportbedrijf Leegwater. Veel leesplezier Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld, Zijdewind en Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 3