Het gezin Berghuis Het was een goede start in 1953 in Moerbeek. Een mooi bedrijf en een mooi gezin. Na een paar maanden wonen overkwam hun een tragisch, verdrietig voorval: Anneke overleed plotseling. Op dezelfde dag overleed er nog een bekende Moerbeker, kroegbaas Jan van der Molen. Een poos later werd eerst mijn broer Henk geboren en bijna 2 jaar later ik. We zijn liefdevol opgevoed zonder weelde maar hadden een prima jeugd. Ook het opgroeien in het gehucht „Moerbeek" is ons goed afgegaan. Je voelde je vrij en onze ouders lieten ons ook vrij, best modern voor die tijd. De scholen waren wat verder weg maar, de schoolbus en later fietsen maakte dat niet bezwaarlijk. De winkel, Centra en de warme bakkers, J. Wijn en S. Wijn stopten ook van lieverlee. Nu ook verder weg de boodschappen halen, maar alles is mogelijk, mede ook door de auto's. Mijn moeder had ook haar rijbewijs en reed, zij het met enige spanning, net zo goed in grote auto's, die later wel veel kleiner werden. Vader overleed veel te jong, plotseling op 51 jarige leeftijd. Voor m'n moeder een hele klus om alles in goede banen te leiden. Uiteindelijk namen mijn broer en mijn man Herman het bedrijf over en hebben jarenlang een bollenbedrijf gehad. Eind jaren negentig zijn ze gestopt met het bedrijf en is de bedrijfsboerderij woonboerderij geworden. Mijn man en ik, inmiddels zijn de kinderen al de deur uit, wonen hier nog met veel plezier en zijn dankbaar dat wij in Moerbeek mogen wonen. Helaas zijn m'n broers Frank en Henk ook overleden. „Goede en slechte tijden" en „ieder huis heeft zijn kruis" is mijn motto. Een eeuw Moerbeek maakt dit wel duidelijk. Ik wil zeker met jullie delen dat het wonen in Moerbeek prachtig is! !5 r» Zus Anneke. Gezin Berghuis, vader Gerrit, Henk, Anna, Frank en moeder Tina. Moerbeek 23, anno nu. De AVIA benzinepompen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 25