Deel van een gravure op papier van Bavo Cleerbesem, waarschijnlijk gemaakt door Cornelis Visscher rond 1663. In de schuur naast de woning van Mr. Vercamp (pas toor, vernoemd naar de Campen, out, blindich, zoon van Claes Alberts aan de Sijdwint) woonden: *Lijsbet Jans (geboren in 1594, warrig, innocent =onschuldig, zus van Maritje en Grietje Jans, dochter van linnenwerker Jan Pieters uit Zijdewind) en "begijntje Lijsbet Arijaens; in een afzonderlijke kamer: "Alidtge Pieters Govaerts (geestelijke zuster, dienstmaagd van Mr. Dirck van Doornick, 42 jaar, dochter van wijlen Pieter Goverts tot Veenhuizen, geboren in 1614, overleden op 25 november 1670) en "Aecht Dircx (weduwe van Claes Steurman, had een overleden dochter Maritje Claes, laat haar dochter Neel Claes in een testament van 1654 haar huis in de Kampen na) en "Lijsbet Jans (dochter van Aecht Dircx, een andere dan de Lijsbet hiervoor, simpeltjes, 57 jaar, dochter van Jan Dercx Camper van het oude klooster aan de Zijdewind). In het westerse huis verbleven in de achterkamer: "Anna Pieters en "Maritgen Jans Kampes (zus van de eerstgenoemde Lijsbet Jans, 51 jaar); in de middelste kamer "Maritgen Dircx (klopje) en "Trijn Dircx (klopje, zij kocht in 1668 huis, inboedel, en hooi in de schuur aan de ringsloot van de Slootgaard, was kreupel, 52 jaar, overleed op 30 april 1671). Verder woonden er: "Maritgen Cornelis (weduwe, 62 jaar, overleden op 7 mei 1669) en "Neel Garbrants (weduwe). Aan de overzijde van de sloot (de huidige Rijdersstraat was in die tijd een sloot) aan de zuidkant woonde in het huis dat in 1655 nieuw was getimmerd: "Zijbrich Allerts (Alberts) (weduwe van Reijer Willems uit de Leijen, woonde met haar twee zonen: Willem Reijers en Allert Reijers);

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 10