6 Een nieuwe huurder In 1922 kocht Cor (Cornells Hendrikus) Impink uit Alkmaar, een boerderij met land in de Kampen. De plek heet nu Hartweg 15 en daar woont nu de familie Bastiaan. Cor Impink was in 1874 in Alkmaar geboren, boerde een tijdje in de Kampen, maar vertrok later weer naar Heemskerk omdat de revenuen van het bedrijf aan de lage kant waren. Daar overleed hij in 1941Zijn zoon Jan was vanuit de Kampen toentertijd al actief in tal van verenigingen. In 1923 hield hij de openingsspeech van het bekende patronaatsgebouw. Verder was hij actief in het sportgebeuren met name de atletieksport, bij het toneel en in de vakbond. In 1928 trouwde Jan Impink met Betje Korver. De bruiloft werd gehouden op de boerderij. Het echtpaar ging wonen aan de Rijdersstraat nr 43, waar nu Ank van den Hoek woont. Zij huurden het van de familie Noordstrand. Jan Impink werkte als laborant op de melkfabriek (Niet of Nooit Gedacht). Deze fabriek was gevestigd in het pand waar nu de winkel van de bakkers van Beemsterboer is gevestigd. Impink had in het pand nr. 43 een kleine ruimte als laboratorium ingericht om daar de melk van de fabriek te onder zoeken op vetgehalte en verdere eigenschappen. Een rijke schare van 6 kinderen werd daar geboren. Jan werd lid van de vereniging van grote gezinnen en werd een ware pleitbezorger voor de kinderbijslag. In 1938 wordt door de familie Noordstrand de huur opge zegd en ging Frans van den Hoek met zijn vrouw daar wonen. Jan Impink moest op zoek naar een andere woning. Hij kon de woning toentertijd C 105 huren van het kerkbestuur. Elke week kwam de kerkmeester Arie Molenaar de huur ophalen. In dit pand werden nog vier kinderen geboren, Piet, Jaap, Tiny en Ria. Omdat in 1941 de melkfabriek haar deuren sloot, moest Jan Impink naar een andere broodwinning uitzien. Hij werd melkboer en op de omslagfoto van het laatste nummer ziet u de bakfiets staan, waarmee Jan Impink zijn melk uitventte. In 1946 verhuisde het gezin naar Alkmaar, waar hij weer in zijn oude vak van laborant kon werken Trouwfoto van Jan Impink en Betje Korver in 1928. Bovenste rij van links naar rechts: Jan Jong, Geertje Korver en Niek Viaar, Herman Jong, Afie Schilder, Kees Jong, Bets Groot, Gre Kamp, Piet Luke en leda van den Bosch, Piet Impink, Marie Impink, Jacob van den Bosch, Alie (achternaam onbekend) uit De Weere, Siem de Boer. Voorste rij: Nel Jong, Marie Jong, Opa Jacob Jong, Betje Korver (bnjid) Jan Impink (bruidegom), Oma Impink, Opa Impink, Arie Mooij. Boven: vader Jan Impink, Jan, Cor, Gerard, Arie, Piet. Voor: Jaap, Tiny, Annie, Ria en moeder Betje Korver.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 6