De Provincie Noord-Holland heeft besloten de monumentenzorg door te schuiven naar de gemeenten. De gemeente Hollands Kroon heeft vooralsnog besloten de monumentenzorg niet van de provincie over te nemen. Dit heeft tot gevolg dat er op termijn waardevolle monumenten dreigen te verdwijnen. Het Pinkstercomité vierde dit jaar haar 90-jarig bestaan. Een knappe prestatie van alle bestuurders en vrijwilligers die dit feest ieder jaar weer organiseren. Het vergt namelijk heel veel voorbereiding, begeleiden van de festiviteiten en het opruimen. Een welgemeende felicitatie aan dit comité. Er komt een nieuwe sporthal. Aan de bestaande sporthal op De Kogge wordt een tweede hal toegevoegd. Vooral de handbal heeft behoefte aan meer speel- en trainingscapaciteiten. Financieel gezien is dit plan goed onderbouwd. Zelfs zonder de financiële steun van de gemeente, is het plan haalbaar. Geweldig nieuws is natuurlijk het feit dat de provincie €500.000 subsidie heeft gegeven voor de renovatie en nieuwbouw van de sporthal. Als de sporthal klaar is, viert de handbal haar 70-jarig bestaan. Het eerste elftal van VZV-voetbal heeft een teleurstellend seizoen achter de rug. Met slechts zeven punten uit 22 wedstrijden degraderen ze naar de laagste klasse van het amateurvoetbal. De bouwwerkzaamheden bij "De Boet" zijn in volle gang. De grondwerkzaamheden zijn achter de rug en bij vier woningen zijn de contouren van woningen zichtbaar. Binnenkort wordt bekend wie de projectontwikkelaar wordt van de zestig woningen, die in 't Veld - Noord worden gebouwd. In dit nummer lezen we onder andere het verhaal over "Het nieuwe klooster" de geschiedenis van "De Uitdaging", fotomateriaal van Peter Dekker, de melkzaak van Cor Hoebe en 25 jaar Jeu de Boules. Veel leesplezier Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 3