^-r-*•"- lt X Uit de verzameling van Ruud van der Eng kwamen nog enkele bijzondere plaatjes uit Moerbeek te voorschijn. De afbeeldingszijden van post- en prentbriefkaarten zien we wel vaker, hoewel sommige net weer uit een ander gezichtspunt zijn genomen. Juist de achterkant maakt ze bijzonder: de postzegels, stempels en teksten vertellen hun eigen geschiedenis. Op bovenstaande foto zien we in het midden Kouwenberg en zijn vrouw met het schort voor. Rechts daarvan staan R en J. van Twuiver. Daarachter staat het huis van L. v. Herwerden en helemaal rechts de boerderij van Bram van der Oord, die in 1929 is verbrand. Kouwenberg was nogal een parmantig mannetje, daarom noemden ze hem de burgemeester. Hij stuurt deze foto naar Midwoud en op de postzegel van wel 1 cent zien we het stempel van het postkantoor van Nieuwe Niedorp met de datum 22-11-1909 en gestempeld tussen 12 en 4 uur na de middag. Diezelfde dag wordt in Midwoud voor aankomst gestempeld tussen 4 en 8 uur na de middag. Zo snel ging dat toen. Je mocht verwachten dat de kaart dan de volgende morgen voor de middag op het adres werd bezorgd. Als ontvanger kon je dus precies zien hoe lang het stuk onderweg was geweest. AART. Hieronder een kaart met het huis van Jan van Twuiver thans nr. 56. Deze werd op 22 mei 1905 tussen 12 en 4 uur na de middag gestempeld in Nieuwe Niedorp en in dezelfde tijd ontvangen te Oude Niedorp. Het was verzonden met summier adres en geen afzender zo te zien. AAN 6'/l A Plaatjes, kaarten, Drenten, kiekjes... ...seliies van weleer Xu J-d <s_ /{l -c->.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 24