6 De pony moest verkocht worden en is meegenomen door veehandelaar Cees Slijkerman. Later is vernomen dat de pony in Amsterdam beland is bij de C.P. N. Daar heeft hij dienst gedaan om met borden aan zijn zij, reclame te maken voor deze communistische partij. En dat midden in de 'koude oorlog'. Hiervoor in de plaats kwam een nieuwe VW bestelbus met de motor nog achterin geplaatst. Die ijsjes kocht ik in de bakkers- en snoepwinkel van Laan. Dit waren heerlijke in zilverpapier verpakte Friesevlag ijsjes met frambozen smaak. Als je aan deze rode waterijsjes zoog verdween de kleur. De knecht naast de kar is Piet Idema en op de bok zit Peter Hoebe, mijn oudste broer. Op de achtergrond is nog de kinderdraaimolen te zien die elk jaar tijdens de kermis op ons 'bleekveldje' stond. Mijn vader had een zeer beperkt assortiment van bloempap, gortepap, karnemelk, havermoutpap, roomboter, vet, kaas en gesteriliseerde melk. En natuurlijk 'volle' melk in bussen van 40 liter. Deze goot hij over in een emmer van 15 liter en hiermee ging hij langs de deur. Hier zat een maatbeker in van 1 liter. De melk ging dan meteen in een pan. De overige produc ten zaten allemaal nog in flessen afgesloten met een kapje van 'zilverpapier'. Achter de melkkar zijn de kratten met lege flessen nog zichtbaar. Later kregen we er nog een luxe product bij. Gele vla, wat door sommige klanten 'zondagse vla' genoemd werd. Dit eenvoudige huisje had nog geen riolering. Achter het huis was een steeg waar een houten huisje stond waar je je behoefte kon doen. Eens per jaar moest de tank geleegd worden. Dit werd dan verspreid over de moestuin, leder jaar hadden we dan ook een prima oogst met mooie grote bloemkolen en heerlijke meiraapjes. Als mijn vader die langs de weg zette, dan was dat een traktatie voor de jeugd in Zijdewind. De melkkar van Cor Hoebe.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 13