Nieuw stekkie boulers 't Veld Jeu de boules, alweer 25 jaar in 't Veld en nog altijd 60 leden welgeteld. Elf personen zijn lid van het eerste uur en de contributie is nog altijd niet duur. De oprichting is geschied door Jan, Piet, Cor en Sam. Ze ronselden leden zodat er een goede club kwam. Op Koninginnedag 1992, het weer was mooi, deed wethouder Cor Smit de eerste gooi. Maar eerst moest er veel worden overwonnen: hoeveel banen en waar vóór er werd begonnen. Ook het financiële plaatje maakten de oprichters rond met obligatiehouders, zoals er in een resumé stond. De aanleg van de baan kostte al ruim meer dan een rug. Piet stortte extra, maar wilde het wel snel terug. Uiteindelijk was alles geregeld naar ieders wil en was de eerste ledenvergadering op 7 april. De contributie werd op 25 gulden vastgesteld en er werden toen ongeveer 40 leden geteld. Er werd gevraagd naar de ballen, hoe zien ze eruit? Met ons advies: koop ze bij Pé van der Fluit. Het seizoen was in drie periodes opgedeeld en een periode moest voor een bepaalde datum zijn gespeeld. Later is die regel versoepeld en zelfs losgelaten, want er werd teveel gebeld met de jeu de boulesmaten. De koffie werd zelf gezet, de koelkast gevuld en bij de nazit gezellig en veel geluld. En zoals bij iedere club worden dingen verwezenlijkt met de jaren en gingen wij vanuit de koffiepot voor een zonnescherm sparen. Weer later, na 't toernooi, naar de Chinees met de bus en maakte de humorvolle chauffeur die eerste keer nog een grote lus. We ervoeren het toen als een schoolreisje en alles voor een klein prijsje. 25 jaar Jeu de boules 112 - 2017 lüb i V.l.n.r.: Piet Bakker, Tiny Bakker, Bets van den Hoek en Chris van den Hoek. 1992, de start van Jeu de boulesclub 't Veld op de baan aan de Zwarteweg naast het "oude" Dorpshuis. 't Veld De wachtlijst toont aan hoe populair jeu de boules in 't Veld en omgeving is. Dat het slopen van het dorpshuis niet mocht leiden tot het verdwijnen van de naastgelegen jeu de boules baan stond dan ook als een paal boven water. Dorpshuis De Harmonie is sinds vo rige maand gevestigd in brede school Veldzicht, De jeu de boules- baan kreeg een plek op het aangren zende nieuwe schoolplein, zodat de club wederom gebruik kan maken van de dorpshuis faciliteiten. Bestuurslid Tinie Blom [65): „Onze club telt zeventig trouwe leden. Dat komt mede door de hoge gezellig heidfactor. Altijd reden voor een feestje en de derde helft slaan we nooit over. We spelen met teams van drie personen 42 potjes tegen de rest. Iedere dinsdagavond en zater dagmiddag wordt er gespeeld." Meer dan twintig jaar geleden werd Jeu de Boulesclub 't Veld opgericht. „De 'oude' zes banen hadden hun beste tijd gehad. We zijn dus enorm blij met de nieuwe locatie. De ge meente realiseerde deze banen. Zelf hebben we met vrijwilligers alles met aangekleed. De tegels van de vo- De boulers in 't Veld zijn blij met hun r rige locatie zijn hergebruikt en ook het hout voor de nieuwe bankjes komt nog van die plek. Bloembak ken en boompjes rondom de baan maken ons stekkie compleet."

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2018 | | pagina 10