hem gevraagd of hij het wil doen. Het is een sprong in het duister, want hij heeft hiervoor geen enkele opleiding gehad. Maar het gaat buitengewoon goed (Jaap: anders hadden ze me wel weggejaagd). Het is dan 1963. Vanaf dat jaar heeft hij herinneringen opgeschreven. Een aantal gebeurtenissen staan hieronder. 1963 In het jaar waarin dit overzicht begint, viert onze parochie zijn 100-jarig bestaan. Op 28 juli wordt een mis opgedragen door mgr. Kat met assistentie van pastoor Brabander en kapelaan Fritschy. Op 1 augustus wordt afscheid genomen van meester W. Wester als hoofd van de school en als dirigent. Hij heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en gaat verhuizen naar Alkmaar. Helaas heeft hij niet lang van zijn pensioen mogen genieten. Ons koor is nog gesplitst in een heren- en dameskoor, ieder met een apart bestuur. Jaap is voorzitter van het herenkoor. Er is dit jaar niet voldoende geld voor een hele dag uit. Daarom gaan we met echtgenoten een avond naar Carré, waar we de Snip en Snap revue bezoeken. 1964 Op 11 oktober wordt het herenkoor uitgenodigd om een mis te zingen in de kapel van het zusterklooster aan de Pastoor van der Burglaan. Dit ter gelegenheid van het 1-jarig bestaan van bejaardenhuis 'Maria Mater'. Op 12 december wordt het 121/2 jarig priester feest van kapelaan Miedema gevierd. 1966 In dit jaar begint ook in zwang te komen dat huwelijks vieringen 's middags gevierd gaan worden. Dit wordt besproken met enkele leden van het dameskoor. Ze willen wel zingen, maar stellen voor om een vergoe ding van 10 gulden aan het bruidspaar te vragen. 1967 Er wordt een regeling getroffen, dat de heren gratis komen zingen als een lid van het dameskoor trouwt. Als het echter een keer gebeurt, komen er niet veel mannen opdagen. Men geeft de schuld aan de drukte in de bedrijven. Op de jaarvergadering in november wordt een belang rijk besluit genomen: Het herenkoor en het dameskoor worden samengevoegd tot één gemengd koor met één bestuur. 1968 Op 21 april draagt Henk Keesom zijn eerste Heilige Mis op. Op zijn verzoek hebben wij een Nederlands talige Mis ingestudeerd. Het jaarlijkse uitje gaat naar Grebbeberg, met de bus van Kees Slijkerman. Arie Groot is onze chauffeur. Op 18 oktober viert dirigent en voorzitter Jaap Post zijn 121/2 jarig huwelijksfeest. Een historische dag is 31 oktober. Het dameskoor zingt voor het eerst een huwelijksmis. Het gaat heel goed. Tevens is het een hele verlichting voor de heren. 1969 Op 9 februari viert pastoor De Brabander zijn 121/2 jarig ambtsjubileum. Het bestuur doet een oproep aan de leden de repetities zoveel mogelijk te bezoeken. Hopelijk kunnen we dan dit jaar nog de Missa Brevis van Mozart uitvoeren. De repetities werden eerst gehouden in de jongensschool.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 9