Het nieuwe 'Smoelenboek' is uit. Met de titel 'Dorpsgezichten van 't Veld, Zijdewind en Moerbeek' is een fraai document gemaakt. Een boek waarin je urenlang kunt kijken naar de vele, soms verrassende foto's, de verhalen over de geschiedenis van de dorpen en de betekenis van de straatnamen. Met dank aan Henk Klijn en Jan Jong voor hun schrijf,- en researchwerk uit naam van onze historische vereniging. De dames van VZV1 hebben hun eerste internationale ervaring te pakken. Ondanks de twee nederlagen kan gezegd worden dat het een prachtige, positieve ervaring is geweest. Mede dankzij de geweldige steun van heel veel supporters. Komend jaar viert de handbal haar 70-jarig bestaan. De renovatie van de N241 is nagenoeg afgerond. Een tegenslag was de vervuilde grond bij het tankstation van Van der Stoop en Kruijer. Dat heeft voor hun ook financiële consequenties gehad. Gelukkig is het probleem redelijk vlug opgelost. Al met al een fraai stukje werk, waar de weggebruikers minimaal last van hebben gehad. De nieuwbouw in 't Veld gaat gestaag door. Op de bouwlocatie aan de Zwarteweg zijn alle woningen nu afgebouwd. Bij de laatste woningen worden de tuinen nog ingericht. Op de locatie aan de Rijdersstraat, De Rijdershof, wordt volop gebouwd. Ven/vacht wordt dat in het eerste halfjaar van 2018 dit plan gereed is. En uiteraard wordt het torentje van de Mariaschool in dit plan verwerkt. Op de plaats waar basisschool De Boet stond, is een begin gemaakt met de grondwerkzaamheden voor de bouw van zes vrijstaande woningen. Ook hier zal binnenkort een begin worden gemaakt met de bouw. Dan komen er ook nog zestig woningen in 't Veld-Noord. De besprekingen zijn in volle gang. De Dorpsraad van 't Veld neemt hierin het voortouw. In dit nummer lezen we onder andere het verhaal van Jaap Post, die jarenlang dirigent was van het gemengd koor in 't Veld. Ruud van der Eng presenteert oude foto's die als ansichtkaart werden verstuurd. En het derde deel van Landmans Welvaren. Veel leesplezier Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 3