Een van de jaarlijkse hoogtepunten werd het kerstdi ner. Eerst op kleine schaal in de opkamer. Later werd de grote zaal feestelijk versierd en werd daar het diner opgediend. Families, van groot tot klein, zaten aan het sfeervolle diner. De week erna, op 1 januari nodigden Theo en Leni al hun vaste clientèle uit voor de Nieuwjaarsreceptie. Leni zorgde voor een heerlijk buffet met warme en koude gerechten. Tot een bepaalde tijd was het drinken gratis; de meeste gasten bleven nog een poos nazitten. Dit waren gezellige uurtjes en heel goed voor het saamhorigheidsgevoel. Zomerdag maakten veel passanten en vaste klanten gebruik van het, als het weer meewerkte, zonnige terras. Theo had er een luwe en gezellige plek van gemaakt met geraniums in de bakken. Als gastheer verwende Theo zijn klanten met plakken Luxemburger Ardennerham en toastjes tonijntape- nade. Hoewel in 2005 de bouw van nieuwe toiletruimten en kleedkamers ten behoeve van onder meer toneeluit voeringen al ver gevorderd was, vonden Theo en Leni het welletjes. Theo naderde de pensioengerechtigde leeftijd en samen zagen ze uit naar nog heel veel mooie jaren samen zonder de 'last' van een bedrijf. De zaak werd in de stille verkoop gezet en in 2006 dienden Sytse Bekker en Chris Meijering zich aan. Twee jonge ondernemers die er samen wel oren naar hadden om het café-restaurant over te nemen. Met een bedrijfs- en financieringsplan stapten de jonge mannen naar de bank. Die gaf zijn fiat. De overname- De kermis-atb ging dwars door het café. Achter de tap Leni met haar zoon Edwin, (foto Joop Boek) Chris Meijering bekijkt de vorderingen van de nieuwe aanbouw. Het 'gouwe moide'-team bestond uit vlnr. Staand: Roelanda van der Fluit en Jolanda van Baar. Zittend: Gré Bijvoet, Kelly Lighthart, Joke Doodeman, Amber van der Wiel en Ingrid Bakkum.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 17