Speciale gebeurtenissen en activiteiten In 2003 bestond de Martinuskerk in 't Veld 150 jaar. In alle straten van de dorpen die tot de parochie behoorden werd op heel veel manieren aandacht geschonken aan deze mijlpaal. Zo ook de Havenstraat. De opdracht was de straat en de huizen weer de oude uitstraling te geven van de nering die er toen was. Dat leverde de mooiste taferelen op. Landmans Welvaren was de spil in Zijdewind. Na opgave van het aantal deelnemers zorgden Theo en Leni voor een stamp- pottenmaaltijd. Alle gasten, die aanschoven waren gekleed in de stijl van honderd tot vijftig jaar terug. Ook aan de kinderen werd gedacht. Deze maaltijd is meerdere keren rond Sint Maarten (11 nov.) herhaald. Voor de zogenaamde kraakavonden zorgden Theo en Leni voor mooie prijzen. Op deze avonden kwam er een bus voorrijden met 'oude' klanten uit Haarlem. De groepen mixten zich wonderwel. Ton de Graaf en Paul van der Kroon wonnen een weekend Bigonville, Luxemburg. Elke week maakten acht biljartclubs en de bridgeclub gebruik van café en zaal. De voorstelling van cabaretgroep 'Westfries Plat' zorgde voor gezellige uurtjes in de grote zaal. Onder de naam 'Gien Gehannes' zetten Hannes Knoin en Cees Oud een jaarlijkse maaltijd-cabaretavond in de grote zaal voort. Na afloop tijdens het afzakkertje toe, in het voorcafé, pakte Cees zijn accordeon en werden er nog lang en luidkeels de bekende ouderwetse liedjes gezongen. Sponsor VTV voetbal, vlnr staand: Jouke Westra, Patrick Blom, Richel Stuijt, Elwin Wester, Jelco Sweep, Harrie Buurlage gehurkt: Theo Braber, Mark Leegwater, Jan Willem Buurlage, Geert Wit, Jimmy Pranger. Aan de ronde tafel tijdens het Martinus jubileumfeest. Herkenbaar zijn v.l.n.r. Patricia Doodeman, Martien Kramer, Kees Raatgers, Piet Droog, Peter van der Bel, Piet Kolkman, Leni Braber. Ook de kinderen deden volop mee aan het Martinus jubileumfeest V.l.n.r. Serena Kolkman, Lieke Wijnker, Joyce Mol, Anouk Wijnker, Ayla Mol, Rose de Wit, Murië! de Wit.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 16