6 Trots was Theo op zijn mooie authentieke bar uit een cafeetje in het Begijnhof van Haarlem. Aan de ovale tafel werden de mooie verhalen verteld en de nieuw tjes uitgewisseld. Leni zorgde er wel voor dat alles het daglicht kon verdragen en er geen mensen onnodig werden gekwetst. Busondernemingen werden aangeschreven en de verschillende mogelijkheden van koffietafel, lunch en diner werden er voorgelegd. Leni zorgde ervoor dat er meer keuze was dan alleen de o zo bekende schnitzel met patat. Na de soep kwamen er gebakken en gekookte aardappelen op tafel met wel vier soorten groente. De keuze van het hoofdgerecht bestond uit schnitzel of rollade. Het diner werd afgesloten met een ijscreatie en dat alles voor fl. 10,- per persoon. er zo'n 26 oude olielampen. Daarna volgden de zaal en het voorcafé. In het voorcafé kwam een enorm tv-scherm te hangen, pal naast de toegang tot de 'doorrijstal'. Theo's hobby was het aflopen van rom mel- en kofferbakmarkten. Zodra zo'n markt openging was Theo er als de kippen bij om de mooie spullen weg te halen, met als doel de aankleding van de zaak. In de loop der jaren werden prachtige, waardevolle verzamelingen aangelegd. Ook het bezoeken van veilingen onder meer in Haarlem, Amsterdam en Alkmaar stond op zijn programma. Wat was hij blij als hij weer de hand kon leggen op een mooi schilderij of een mooie fles voor de Bols-flessenverzameling. Met hulp van zoon Edwin ging hij ook het internet op en kocht via eBay aanvullingen op de verzameling. Uiteindelijk kwamen zo'n 48 busondernemingen met enige regelmaat de uitspanning bezoeken; voor een koffietafel, lunch of diner. Soms wel vijf op een dag. Een busonderneming uit Friesland kwam eerst 's mor gens koffiedrinken met wat lekkers erbij en 's middags op de terugweg van Texel werd er gedineerd. Gelukkig konden Theo en Leni bouwen op goed en vakkundig personeel, dat van wanten wist. Als een bus wat verlaat was, werd er nog even een (keuken)kast uitgesopt of een was opgevouwen. Onder het mom van: de baas z'n centen zijn niet van blik én er is altijd werk te doen! Het personeel was er ook met de Zijdewinder kermis in het tweede weekend van september. ■V*%aa^v*- ifwrf- - Entree vein "De Stinkende Emmer" zoals Theo die ooit heeft gemaakt. Trots poseerden Theo en Leni voor hun Landmans Welvaren. Het lage deurtje waar menigeen zijn hoofd heeft gestoten.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 15