PB 6 Mi Dit is deel drie, tevens het laatste deel van de geschiedenis van Landmans Welvaren, de beroemde pleisterplaats in Zijdewind. De voorgaande delen betrof de periode 1817 tot en met juni 1999 met de families Ligthart, Steenman, Klaver en Post. In het laatste deel alles over Theo en Leni Braber-van den Haak die de laatste uitbaters waren. Theo en Leni Braber-van den Haak juli 1999 - april 2006 Voor zij Landmans Welvaren overnamen in 1999, heb ben Theo en Leni Braber verschillende zaken gehad. In de Tempelierstraat in Haarlem een goedlopende snackbar. Na een aantal jaren namen zij Het Wapen van Kennemerland, in de volksmond 'De Stinkende Emmer' genoemd, over. Twaalf jaar later moesten zij noodgedwongen deze gelegenheid verlaten en ver trokken zij naar het plaatsje Bigonville in Luxemburg. Hier hebben zij zeven jaar hard gewerkt. Luxemburg raakte als vakantieland uit de gratie. Het werd tijd om in Nederland naar een geschikte locatie uit te zien waar Theo zijn vakmanschap als timmerman en Leni haar creativiteit achter de kachel kwijt kon. Deze locatie vonden zij in Zijdewind bij Landmans Welvaren. Per 1 juli 1999 namen zij de zaak over van Piet en Tiny Post. Het was midden in de zomer en de bridge-, klaverjas- en biljartclubs hadden hun zomerstop. Pas in september kwamen die op gang. De eerste acht weken kwam er geen klant in de zaak. Een geboekte bus met dagjesmensen wilde afbericht geven, maar Theo liet het er niet bij zitten en ging naar de onderneming toe om de mogelijkheden te bepraten; de bus kwam. Zij lieten een folder drukken en hebben die overal in de bus gedaan. Langzaam maar zeker kwam er loop in het café. Als eerste werd de opkamer aangepakt. Alle wand- en plafondbeplating werd weggehaald en Theo maakte er een prachtig restaurantgedeelte van, met een open haard en fraaie lambrisering. In het weekend brandden Van ïerralde Valk tot Landmans Welvaren n

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 14