gekomen dat het vroegere jeugdhuis dat aan het pad naar Koenis tegenover het oude voetbalveld stond, een barak was van kamp Schoorl, dat in 1949 is opgeheven. Ook het dorpshuis van Waarland kwam daar vandaan. Dit is ook zeker het vermelden waard. dikke man, die leek wel een kroegbaas. Hij kwam met een gestrekte hand naar me toe en zei: "Welkom in dit paradijs. Ik ben de kok en jij bent mijn eerste klant. Daarom wil ik je wat aanraden. Je zult hier wel een tijdje bij ons blijven en dan kan je het beste bij mij in de keuken komen werken". Ik kreeg een schort voor en was geïnstalleerd voor ik het besefte". Na een paar maanden werd Jozef Frenken zonder reden door de Duitsers uit het kamp ontslagen. Op de site van Kamp Schoorl komen we de volgende zin tegen: "Een man die in het kamp een hoofdrol heeft gespeeld was de chef-kok M.W. (Chiel) van de Garde uit Schoorl. Van de Garde smokkelde tientallen brieven het kamp uit in een etenspan met dubbele bodem. De kok en zijn maatjes Willem Pastoor en Dirk Leegwater hadden het er maar druk mee". Dirk Leegwater en 't Veld. Zou daar de link liggen met Jozef Frenken? Is hij vanuit kamp School via onze transporteur Leeg water in 't Veld terecht gekomen? Wel geeft de Dirk Leegwater uit Almelo in brieven uit 1975 uitleg over foto's van het kamp waar hij koksmaat is geweest... De tekening is een mooi stuk voor onze dorpshistorie maar het blijft onduidelijk wie de maker is. Heeft Jozef Frenken een verblijf gehad in 't Veld en les gehad van Antoon Groen? Tot nu toe hebben we hier geen antwoord op kunnen vinden. Als 'bijvangst' van deze speurtocht is wel naar voren Thijs Hoebe. Jozef Frenken als piloot bij de KLM. J. H. Frenken voor vliegtuig.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 13