Pauselijke eer voor Veldteiiier Jaap Post Dirigent-organist onderscheiden 1970 Het 25-jarig priesterfeest van Herman Zomerdijk wordt op 13 december in de kerk gevierd. Deze man heeft zijn leven lang missie gedaan op de Filippijnen. 1972 Begin maart wordt er afscheid genomen van kapelaan A. Martius. Later dat jaar wordt een pastoraal team door deken Fritschy geïnstalleerd. 1974 Een verzoek aan het kerkbestuur voor luidsprekers op het koor, wordt ingewilligd. 1975 In dit jaar wordt afscheid genomen van Pater Groot. Hij wordt vervangen door pastoor Stam. 1981 In dit jaar wordt het 50-jarig priesterfeest van pater Van Baar gevierd. Op 2e paasdag (20 april) viert Jaap Post, met vrouw en kinderen, zijn 25-jarig huwelijk. 1982 Dit jaar wordt afscheid genomen van pastoor Stam. Hij wordt vervangen door pastor Van der Linden en pastoraal werker Theo Vertelman. 1983 Met grote verslagenheid nemen we kennis van de gruwelijke moord op pater Herman Zomerdijk. Hij was een blij mens en als priester zeer geliefd. Het is triest dat zijn bulderende stem op deze manier tot zwijgen is gebracht. 1984 In dit jaar is er een grote actie voor de restauratie van het orgel. Opbrengst ruim 30.000 gulden. 1986 Op 8 mei wordt het 60-jarig jubileum van de fanfare 'Samen Voorwaarts' gevierd. HOT (Van onze corretpondent) t VELD Jaap Post uit 't Veld is zaterdagavond begiftigd met de pauselijke onderscheiding pro ec clesia et pontifice. Dit nieuws deel de pastor Th. Vertelman mee aan het einde van de kerkdienst, die in het teken stond van het zilveren ju bileum van Post als dirigent van ge mengd koor Sint Ceciüa en organist van de Sint Martinuskerk in zijn woonplaats. Post is onderscheiden nit dankbaarheid voor diens vele verdiensten voor de Martinusparo- chie. Post, die voorts secretaris is van de liturgiewerkgroep en de stencil boekjes voor de kerkdiensten sa menstelt, beperkt zijn muzikale ac tiviteiten met tot de. Veldtemer kerk. Sinds negen jaar ik hij ook or ganist en dirigent in de parochie van Waarland. De verdiensten van Post zijn ex tra benadrukt in een aansluitende receptie in café De Vriendschap. Daarbij stelde voorzitter John van Kempen van de parochieraad vast, dat de heer Post immer tijd noch moeite spaarde om de vieringen muzikaal goed te laten verlopen. Van Kempen tot de onderscheidene: „Het is een vaststaand feit, dat de kerk beter is gevuld als jouw koor zingt." Hij bood het echtpaar Post namens de parochieraad een avond je uit aan: een diner, bezoek aan een schouwburg en enig zakgeld. Voorzitter Thijs Groot sprak een woordje namens gemengd zangkoor Sint Cecilia. „Precies hónderd jaar geleden is deze pauselijke onder scheiding ingesteld, door paus Leo Xm. Na deze honderd jaar ben jij de eerste die deze onderscheiding opgespeld hebt gekregen. Een extra eer. Bedankt voor de vele uren van zangplezier onder jouw leiding." Groot bood een hometrainer aan. Dat weinig mankeert aan 's mans lichamelijke conditie, die Post in staat heeft gesteld om de kwart eeuw als dirigent en organist vol te maken, maakten Theo Vertelman idie te hoek staat als pastoraal wer- :er) en zijn echtgenote Gerda dui delijk in een leuke sketch. Posts hond Blackie is bij het uitlaten der mate ongeduldig, dat een fikse pas van de baas vereist is. Namens de familie bood Sjaek Post een video band aan met opnamen van de fees telijkheden rond het jubileum als koordirigent. Jaap Post liet zijn dank aan 'zijn' koor vergezeld gaan van een boekje met de titel '25 Jaar: een parochie, een koor, een dirigent'. Alle koorle den en familieleden hebben een exemplaar gekregen, met daarin koorwetenswaardigheden van de laatste 25 jaar. Artikel Noordhollands Dagblad, oktober 1988. "Jaap in aktie."

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 10