De koets De koets moet in de meest originele staat worden vertoond. Zelfs brandende kaarsen in authentieke lampen werken mee aan een positieve beoordeling. En natuurlijk wordt het koperwerk intensief gepoetst. Bijzonder is, dat je lucifers en een mes moet kunnen tonen. Lucifers voor de kaarsen en een mes om het tuig door te snijden in geval van calamiteiten. Nationaal Sjaak en Jannie komen overal in Nederland: Kampen, Elburg, Slochteren, Breda, Torn, Holten, Zuidwolde, Harderberg, noem maar op. In elke provincie heb ben ze wel deelgenomen aan een indrukwekkende optocht, ook wel 'een rijdend museum op de weg' genoemd. Zo'n optocht is een hele organisatie, zeker als je een paar uur moet rijden naar de plaats van bestemming. Vroeg opstaan, het paard verzorgen, koets en kleding inladen, aankoppelen aan de vracht wagen. En ter plaatse alles uitladen en gereedmaken voor de jurering. Maar de optocht is geweldig met al die enthousiaste mensen langs de kant. Dat geeft veel voldoening. Nederlands kampioen In 2008 wordt Sjaak tweede bij een tocht in Slochteren. In Diepenheim, Overijssel wordt hij in 2009 Nederlands kampioen. Als Nederlands kampioen krijgt hij het jaar daarna een uitnodiging om mee te rijden in een optocht in Deurne. Ook mocht hij deelnemen aan een rijtoer op Soestdijk, op Uitnodiging van het Oranje Een dure hobby. Deze lamp kostte 600 euro. Comité. Aankomst gemeentehuis Baarn. Gespeeld: 'Willem van Oranje en Anna van Egmond stappen uit'.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 6