De provincie Noord-Holland heeft besloten om de zes betonnen bruggen over het kanaal Omval-Kolhorn in de gemeente Hollands Kroon te renoveren. De bruggen die gerenoveerd worden zijn de Westerbrug, Mientbrug, Bomerbrug, Scheidersbrug, Leijerbrug en Braakbrug. Deze bruggen zijn tussen 1936 en 1939 gebouwd en niet berekend op de huidige verkeersbelasting. De renovatie is begonnen met de Westerbrug en de Mientbrug. De andere bruggen worden later aangepakt. De bruggen worden versterkt, verbreed en krijgen een nieuw brugdek. Bij de Westerbrug, Bomerbrug en de Mientbrug worden ook de bestaande oeverconstructies (houten damwanden) vervangen doorstaten damwanden. De werkzaamheden worden uitgevoerd door onderhoudsbedrijf WaakSaam. WaakSaam beheert en onderhoudt in opdracht van de provincie Noord-Holland vaan/vegen, wegen, groen, gebouwen en terreinen in de Kop van Noord-Holland. Medio juni is de Westerbrug weer geopend voor het verkeer In 2003 verscheen het het boek met de naam: Wonen rondom de Martinus. Dit 'smoelenboek' heeft de afgelopen jaren in heel veel gezinnen een prominente plek gehad in de boekenkast. Want af en toe wil je wel eens weten hoe oud iemand is of wie er bij een bepaalde woning thuis hoort. Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan fotografie van alle inwoners voor de tweede editie van dit smoelenboek. Als alles meezit, verschijnt het boek eind 2017. De dames van VZV hebben het afgelopen seizoen een topprestatie geleverd in de eredivisie van het Nederlands Handbalverbond. Het komende seizoen mogen ze zelfs Europa in; handballen op Europees niveau. Een geweldige uitdaging. Het eerste van VZV voetbal keert terug in de 4e klasse van de KNVB. Vooral door een bliksemstart in de competitie, behaalde het team de eerste periode. Die gaf uiteindelijk recht op promotie. De ingrijpende renovatie van de N241, de weg tussen Verlaat en Schagen, komt zo langzamerhand in een finale fase. Verwacht wordt dat eind 2017 de gehele operatie voltooid is. In dit nummer lezen we onder andere het verhaal van Sjaak de Jong die in 2009 Nederlands kampioen is geworden en deel twee van Landmans Welvaren. Veel leesplezier Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 3