van de kermis was het altijd erg druk. Ome Bertus Post zat op de vaten in de keuken om telkens een nieuw vat aan te slaan, want een lege tap mocht niet te lang duren. Later kwam het tankbier, dat was een stuk rustiger. Voor de opkamer werd nog heel lang Trio Heesbeen geboekt. Later ging dat niet meer, het publiek veranderde en op een gegeven moment was er alleen in de grote zaal nog muziek. In de grote zaal speelden duo Jan Jissink en Jan van Straaten, later duo Kruistra met Ger Kruijer en Jan van Straaten, zij wijzigden de naam in Harmony, aangevuld met Guus Bos en Dick Remmelink. Tijdens de kermis hebben diverse artiesten opge treden, waaronder Ria Valk en Imca Marina. Ook de George Bakerselection heeft opgetreden. De performance van de Johnnies was legendarisch. Eén kwam er op en deed of hij al ladderzat was. De man nen maakten er een hele show van, een zogenaamd huiskameroptreden. Tijdens een pauze, hadden een stel vrouwen de bank, tafel en schemerlamp naar buiten gesleept en zaten heerlijk, riant te spragen in het zonnetje. De Johnnies konden deze actie wel waarderen. Zij waren er ook indirect de oorzaak van de verbouwing van Landmans Welvaren. Hun impresario had een waslijst aan wensen ingediend voor het optreden. Zo moesten de leden na hun optreden kun nen douchen, bepaalde drankjes moesten klaar staan, etc. Toen Tiny aangaf waar de heren na afloop konden douchen, deden ze de wensenlijst af als flauwekul van de impresario. Zij waren aangenaam verrast toen ze tezamen met een aantal personeelsleden konden aanschuiven voor het warm eten. Dat hadden ze nog nooit meegemaakt. Ook nu nog liepen tijdens de kermis de kelners voor zichzelf. Zij kochten bonnenboekjes en aan de bar werden de bonnen per bestelling ingeleverd. Bekende namen waren Koos Post (broer Piet) en Adrie de Groot. Achter de tap stonden Nel Slijkerman en Atie Piet ziet Abraham. De achterbar.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 24