Landmans Welvaren Piet en Tiny Post Koopman 1988 -1999 Na wat omzwervingen, eerst Callantsoog, Alkmaar en de Oude Voetpomp te Groet, hebben Piet en Tiny juni 1988 in Zijdewind Café Landmans Welvaren overge nomen van Jan Klaver en Riet Bakkum. Sinds 1979 woonden Piet en Tiny met de kinderen Kurt, Peter en Linda al in Zijdewind. Omdat het toch wel bezwaarlijk was dat de familie Post niet in het café woonde, werd er al gauw flink verbouwd. De hele zolderverdieping werd aangepakt en er kwamen meerdere slaapkamers en een badkamer. Ook werd een doorbraak gecreëerd tussen opkamer en grote zaal door drie brede deuren. Na enkele jaren ging Piet de busondernemingen af door het hele land. Eerst bellen of hij langs mocht komen, dan een afspraak maken. Zo zijn er heel veel bussen binnengehaald. Soms wel vier of vijf op een dag. Broodtafels en diners. Tiny kookte in het begin op 3 gasfornuizen. Als de groente bijna gaar was ging het naar buiten op een butagasstel om te garen en warm te houden. Soms twee pannen op elkaar om alles warm te houden. Schnitzels moesten a la minute worden gebakken in drie of vier grote koekenpannen. Tafel voor tafel werd bediend, alles tegelijk op tafel, zodat men dan kon eten en niet op elkaar hoefde te wachten. Bij de bussen bedienden Yvonne Dekker, Riet Groen, Alies en Conny Kramer, Gré Bijvoet, Ria Doodeman en Ingrid Bakkum Als de gasten bin nenkwamen, waren Tiny en bedienend personeel even onzichtbaar. Pas als iedereen zat werd de bestelling opgenomen. Later kregen zij het grote gasfornuis van Maria Mater, dat was een hele verbetering. Het fornuis was zo groot, die kon niet door de deur en moest door het keukenraam naar binnen. Nog later kwam de steamer en kon Tiny van te voren vlees en aardappe len bakken. Om de gasten te plezieren werd een bingo gehouden met kleine prijsjes. Riet Groen draaide de nummertjes met een praatje en malligheid. Sommige mensen begonnen te klagen dat de een meer kreeg dan de ander, dat de prijsjes op een gegeven moment werden vervangen door allemaal dezelfde plantjes. Niks meer te zeuren! Omdat het caféleven terugliep werd door hen zelf een rondrit door de dorpen aange boden, onder leiding van de gidsen Piet Bruin en Linda Post. De meesten kwamen van verder weg en kenden de omgeving van Zijdewind - Niedorp niet. Bij vertrek van de bussen stonden Piet, Tiny en personeel alle gasten uit te zwaaien; dat vond men altijd erg leuk! Piet dekte altijd de tafels. Zo gauw de bus weg was begon hij weer op te ruimen en opnieuw in te dekken. Tijdens het koffiedrinken zat iedereen servetten te vouwen. Verplichte kost! Het café diende ook als medicijnpost voor dokter Hageman. Als hij zijn ronde deed, stak hij zijn arm om de hoek van de deur om de herhaalrecepten te pakken die op het richeltje stonden. Soms kwam hij wel binnen en maakte een praatje met Piet. Bij het weggaan waarschuwde Piet denk om uw hoofd. De waarschuwing kwam vaak te laat. De meeste biljartclubs hielden hun feestavond in het café. Piet en Tiny sponsorden VZV-handbal. Menigmaal kwamen de sporters bij Piet en Tiny eten en hadden er een gezellige avond. De eerste jaren !2 V.l.n.r. Mariska Oudeman, Riet Klaver, Atie Post, Ria Post, Bertus Post, Truus Bakkum en Ant Post-Wester. Piet en Tiny, een vast ritueel, de bus uitzwaaien.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 22