6 repareren. De bekende sterkste man is met kermis niet meer gezien! De gebroeders Hoek zorgden ook voor veel hilariteit. Een van hen moest nodig naar buiten. Bij een van de ramen stond hij te plassen, terwijl zijn broer binnen was. Die schoof het raam open, knoopte de stropdas van zijn broer aan het zijne; daarna zijn pilsje van de tafel pakkende proostte hij plagerig op zijn broer. Dat ze nog maar lang mogen smaken! Personeel wilde graag werken bij Riet. Zij had wel als voorwaarde dat als je de kermis werkte daar ook het nawerken op woensdag en donderdag bij hoorde. Soms waren er die dagen wel 30 mensen aan het werk. Het hele huis werd 'omgekeerd'; alles werd onderhanden genomen. Riet kon heel goed delegeren en liet het nawerken met een gerust hart over aan het personeel. De werkers hadden het er goed. Op tijd koffiepauzes met gebak, tussen de middag brood met biefstuk of schnitzel en na afloop chinezen. De man nen deden het zware, voornamelijk sjouwwerk. Tweede kerstdag speelde trio Heesbeen in de zaal. Het was er dan gezellig druk en er werd volop ge danst. Toen Riet ziek werd namen Bertus en Atie Post tezamen met Mariska Oudeman de biljartavonden waar. Toen de ziekte ernstige vormen aannam, werd het café te koop gezet en vertrokken Jan en Riet naar Heerhugowaard. Op 52-jarige leeftijd is Riet overleden. Familie Klaver: Jan, zus Nel Admiraal-Klaver, broer Joop met Kaartjesbiljarten: staande Kees Blokdijk, Nik Burger, Jos Zuurbier, Cock Petra, zwager Jan Admiraal met Carta en moeder Klaver. Volkers, zittend Boris Pancras (Theo), Wim van Leeuwen, John Volkers, Henk Broersen en Martien Kramer. Proost! Dat we ze nog maar lang mogen lusten Mooi riK oen boireitio voor de oo„ gteoofe Oosooo voor

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 21