Welvaren gevierd zou worden. Riet vraagt op een gegeven moment wat zij willen eten een schnitzel of een biefstuk. Waarop Jan brult doe mij alle twee! Kermis Hoogtepunt van het jaar was de kermis. Er liepen dan zes kelners rond: één in het voorcafé, één op toneel, twee in de zaal en twee in de opkamer. De eerste jaren speelden in de zaal de Musical Players, zij werden opgevolgd door duo Kruistra met Dick Remmelink. Jan mocht graag even drummen bij duo Kruistra. Met kermis in Zijdewind in de opkamer zaten De Heesbe nen. Op maandagavond was het zaak dat je op tijd in de opkamer was, anders was het vol en was je te laat. Bertus Post was een grote steun voor Riet. Met kermis beheerde hij de biervaten, zorgde ervoor dat een lege snel vervangen werd door een nieuw vat. Het vat aanslaan was een zwaar en nauwkeurig werk. Als dat niet goed gebeurde, spoot het bier het vat uit en kon er niet snel genoeg doorgetapt worden. Jan had zijn eigen 'zak'geld met kermis en gaf op tijd zijn rondjes. Ook zorgde Jan ervoor dat het personeel op tijd even rust had en goed te eten kreeg. Zijn standpunt was: eerst het personeel dan Riet en Jan zelf. Langzamerhand veranderde het drankgebruik. De kelners liepen eerst met volle bladen met borreltjes als ouwe en jonge klare, citroen-brandewijn en daarbij een enkel pilsje. De vrouwen dronken graves superieur en bessen. Op een gegeven moment was de bessenjene ver op. De bediening ging over op kersenbrandewijn en onder het mom van 'nieuwe oogst' werd het glaasje voorgezet aan de vrouwen. Nadat de oudere generatie niet meer te kermis ging, kwamen de jongeren die voornamelijk bier dronken. Van lieverlee kwam er verandering in de kermisbeleving. Voor jongeren was kermis niet meer het enige verzetje. Opvallend was wel dat er altijd heel veel Waarlanders in Zijdewind te kermis gingen, maar andersom was daar nauwelijks sprake van. Tijdens de kermis was er eigenlijk nooit 'rottigheid'. Tot een bekende Nederlander, de sterkste man van Nederland, niet met zijn handen van de vrou wen af kon blijven, die daar niet van gediend waren. Waar drank ingaat, moet er ook weer uit. In het toilet werd de bekende man door een aantal sterke Zijde- winders te pakken (grazen) genomen. Hij werd letterlijk afgedroogd. Door de krachtmeting werd de wasbak van de muur getrokken en een waterballet was het resultaat. De plaatselijke loodgieter, Piet Kolkman werd opgetrommeld en hij was zo goed de boel weer te Trouwfoto Jan en Riet. Jan en Riet, gezellig aan de ronde tafel.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 20