Het waren zware jaren om rond te komen. Hard werken en toch weinig verdienen. In 1973 vonden Piet en Co het genoeg en was het tijd om uit te zien naar een opvolger. Een nieuwe uitbater werd gevonden in de personen van Jan en Riet Klaver-Bakkum. Door een ruil van het café, inclusief goodwill en inventaris met het woonhuis van Klaver aan de Havenstraat konden ze oversteken en kregen ze nog wat geld toe. In Zij dewind hebben ze nog een klein jaartje gewoond, tot Piet een baan vond in Hoorn als zetbaas in een slijterij. Dus werd er verhuisd naar het Keern in Hoorn. Weer een baan in de drank. Samen hebben ze dat nog jaren gedaan tot Piet taxichauffeur werd. Zij verhuisden van het Keern naar Wognum. Helaas heeft Piet niet lang van de opgeknapte en verbouwde woning mogen genieten. Hij kwam op 6 december 1986 te overlijden. Jan Klaver Riet Klaver-Bakkum 1974-1988 In 1974 werden Jan en Riet Klaver-Bakkum eigenaar van Landmans Welvaren. Riets ouders hadden een tuindersbedrijf aan de Middenweg in Heerhugowaard. Zij was liever buiten op het land haar vader helpen dan bij moeder in het huishouden. Jan kwam van de Sloeierd uit Waarland. Tot hun huwelijk op 10 mei 1962 werkte Riet op kantoor bij de Karperton kaasfabriek. Jan en Riet hadden veel ervaring in de horeca, vooral de kermissen in de buurt konden op hen rekenen. Jan kelnerde onder meer bij Bleeker in Heerhugowaard Noord. Jan en Riet gingen in Landmans Welvaren wonen en de fam. Steenman verhuisde naar het huis aan de Havenstraat. Riet nam de zaak met hart en ziel over. Jan was landmeter bij de Provincie en bemoeide zich niet met de zaak. Het gebeurde wel dat Riet even naar achteren was, Jan zijn eigen pilsje tapte en de klant moest wachten tot Riet weer terug was. Jan Bruin (Zilvervos) filmde veel en vaak. Als hij de rekening niet kon betalen, liet hij zijn camera en films als onderpand achter bij Jan en Riet. Riet kon heel goed tegen drank. Als ze op een gegeven moment een inzinking kreeg, ging ze even voorover zitten en zei dan: Wacht effe, ik heb een dipje. Na een poosje 'was' zij er weer. De 25-jarige bruiloft van Jan en Nel Admiraal-Klaver werd besproken, die bij Landmans Staand v.l.n.r. Tiny Droog, Bets Bot, Co en Piet, zittend Atie Post. Piet, Co, Annie de Wit, Ant Post. Op de achtergrond draaiorgel De Kaasdrager. Riet, liever bij vader op het land.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 19