In het vorige nummer van 't Is mooi weest' is de geschiedenis beschreven van Landmans Welvaren, de beroemde pleisterplaats in Zijdewind. Vanaf de overdracht aan Johannes Mooijen door herbergier Dirk van Stipriaan in maart 1817 tot het afscheid van Tante Nel in 1962. In de nacht van 30 april -1 mei 2006 maakte een brand een einde aan het bestaan van Landmans Welvaren. Tot die tijd hebben nog vier eigenaren/uitbaters het café restaurant bestierd. Voor u ligt het tweede deel van deze geschiedenis. Het betreft de periode 1962 tot en met 1999. De families Steenman, Klaver en Post. Piet Steenman Co Steenman-Molenaar 1962 -1974 In 1962 namen Piet Steenman en Co Steenman- Molenaar het café over van tante Nel Ligthart. Piet is 11 mei 1926 geboren te Middelie. Hij is begonnen als boerenknecht en later werkte hij in Hauwert als vrachtrijder. Bij de NACO nu Connexxion, is hij jaren lang buschauffeur geweest. Co is op 29 maart 1924 geboren te Langedijk en kwam uit een gezin van tien kinderen. Zij heeft jarenlang in de horeca gewerkt bij Cor Jongsma in Wijdenes en was hier ook overhuis. In het café in Wijdenes hebben Piet en Co elkaar ont moet. Zij trouwden op 29 augustus 1959. Zij hadden al snel in de gaten dat zij zelf ook horecaondernemer wilden worden. In 1962 namen zij het café van tante Nel over. Piet en Co kregen twee zoons: Pierre werd in 1961 geboren en was een half jaar oud toen ze in Zijdewind kwamen wonen en Nico kwam in 1965. Het horecaleven was zwaar en nam veel tijd in beslag, 24/7 noemen ze dat heden ten dage, zodat er niet veel tijd overbleef voor de jongens. Wel was het vaak heel gezellig aan de ronde tafel. Er kwamen veel bussen met vissers die in de ringsloot wilden vissen. De mannen lustten wel wat na zo'n dag aan het water. Bij een van de bezoeken moest er een 10-tal uitsmijters gebakken worden. Nou dat kon, maar het fan Vergulde Valk tot Landmans Welvaren Landmans Welvaren.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2017 | | pagina 16