Tante Nel Nel was de oudste dochter van Piet Raatgers en Jantje Entes. Nel had een broer, Piet en een zus, Afra. Piet was getrouwd met Trien Ven/ver. Zij kregen 3 kinderen Janny, Piet, die op vrij jonge leeftijd is overleden en Cees. Piet had de brandstoffenhandel in Zijdewind van zijn vader overgenomen. Afra trouwde met Cees Slijkerman en woonde aan de Provincialeweg waar nu het garagebedrijf van Kruijer en Van der Stoop is gevestigd. Cees was autobusondernemer. Afra en Cees kregen vier kinderen: Annie, Wout, Nel en Piet. (zie: 13e jaargang nr. 1't Is mooi weest) Tante Nel leefde voor haar zaak. Zij had geen rust voordat ze weer bij het café was. Op zondagmorgen ging ze na de kerk koffiedrinken bij haar moeder, de weduwe Jantje Raatgers-Entes. Meer dan eens gebeurde het als de koffie net was ingeschonken, tante Nel naar buiten keek en een klant zag gaan. Dan stond zij op en met de woorden: "ik moet direct weg want die klant moet nog betalen", en weg was ze weer, naar 't café. Spreuken Tante Nel stond al gauw bekend om haar hartelijkheid en warmte. Op zondagmiddag kwamen er vaak jonge jongens biljarten. Gert vond dat maar niets, maar bij tante Nel waren ze wel welkom. Ze zei: "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst". Tante Nel was dol op spreuken. Te pas en te onpas waren ze daar. In het café hingen wandborden met teksten als 'mensen met paarden hebben de hemel op aarde, maar als ze sterven valt er niets te erven', 'om de poen is het te doen' en 'morgen gaan wij sparen'. Op een balk stond geschreven: 'in dit café wordt zo gelogen dat de balken, zijn doorgebogen.' Als iemand vertelde dat hij Zijdewind maar moeilijk kon vinden, vertelde ze: "Dat kan uitkomen. Je bent er zeker op een regenachtige dag langsgereden. Dan halen we het in huis." Tante Nel deed vaak een beroep op haar nichtjes. Nel Slijkerman vertelde dat zij nog een poosje bij tante Nel heeft gewerkt, te jong voor het café. Zij was 16 jaar en zorgde dat 'binnen' de boel voor elkaar was. Op een gegeven moment, 't liep tegen zessen, zei Nel tegen tante Nel: "Het eten is klaar". Tante Nel gebaarde dat er nog een klant aan tafel zat, waarop Nel zegt: "Die moet toch ook om zes uur eten?" Waarop tante Nel haar kort en bondig terechtwees, omdat dat dat haar zaken niet waren! Anekdotes Tante Nel maakte haar eigen modeshow als ze iets nieuws had gekocht. Riet vertelde: "Dan kwam zij vanuit de slaapkamer naar het café en deed zij alsof zij ladyspeaker was van een modeshow". Tante Nel, een statige verschijning. HetMosselvrouwtje

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 9