De instandhouding van monumentale gebouwen wordt een steeds groter probleem. Er is veel onrust onder particuliere eigenaren van Rijksmonumenten. Zij moeten in de toekomst nog dieper in de buidel tasten om hun panden te onderhouden, nu het Rijk een populaire fiscale aftrekregeling schrapt. Op de plaats waar de Mariaschool stond, is men nu bezig met het bouwen van de eerste woning. De meeste kavels van de Rijdershof zijn verkocht. We zijn benieuwd hoe het er uit gaat zien als het project voltooid is. En hoe het torentje van de Mariaschool hier een plek in krijgt. Het gat aan de Havenstraat in Zijdewind, de plek waar bouwbedrijf Scholten en café Boekei stonden, wordt langzamerhand gevuld met vrijstaande woningen. Het ziet er allemaal veelbelovend uit. Enkele maanden geleden kwam er bericht van de provincie, dat 't Veld 60 woningen mocht gaan bouwen. Geweldig! Heel goed voor de leefbaarheid van het dorp. Willen we voorzieningen en de middenstand hier houden, dan is een groei van het aantal inwoners noodzakelijk. Dat we hier mogen bouwen, hebben we voor een groot gedeelte te danken aan de Dorpsraad. Zij hebben, ondanks tegenslagen, de moed erin gehouden. En door hun standvastigheid bleef dit punt op de provinciale agenda staan. Dank Dorpsraad. Het is al weer enige jaren geleden dat Landmans Welvaren uit het dorpsbeeld verdween. Wat vonden we het erg dat dit pand verloren is gegaan. In dit nummer vindt u het eerste deel over de historie rond dit roemruchte café. Ook in dit nummer onder andere een beeldverslag van Henk Bakker, Teutje Dreutel, EHBO en de Annaschool. Veel leesplezier Sjaak Wit Stichting tot behoud historisch erfgoed, 't Veld-Zijdewind-Moerbeek Voorwoord

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 3