FOTO 6 Boven van links naar rechts ziet u op deze foto van 1942: Arie, Fieta, Jo en Jan.Onder: Piet, Bart, Jannie, moeder en Henk. Rechts onder: Corrie en Gré. FOTO 7 Deze foto is in de druivenkas genomen. In de oorlog kweekten we tabaksbladeren en die werden dan in de kas gedroogd. Op de achtergrond ziet u de bladeren hangen. In de schuur stond een tabaksnijmachine, die door het op een fiets te trappen werd aangedreven, want er was in de oorlog geen elektriciteit. Links ziet u buurjongen Cor Ursem, in het midden Henk (9 jaar) en Corrie (7 jaar) en rechts Arie. FOTO 8 Toen Piet (2e van links boven) in 1950 19 jaar was, werd hij verliefd op Rika uit Burgerbrug. Zij ging echter naar Canada met haar ouders en Piet ging haar achterna. Emigreerde dus! Omdat ook mijn broer Jan later is geëmigreerd, werd mijn moeder reislustig. Haar reizen werden mogelijk gemaakt door een gezamenlijk spaarsysteem van de kinderen. Ze werd zo uniek dat ze de krant haalde. Er verscheen een groot artikel, omdat ze voor de tiende keer naar Amerika en Canada naar haar kinderen was afgereisd. Kinderen en kleinkinderen waren alles voor haar en ze konden dan ook een beroep op haar doen in mooie en minder mooie periodes. Zeer triest was het toen de vrouw en dochtertje van haar zoon Jan in Amerika verongelukten en hij met 5 kinderen bleef zitten. Met het eerst vetrekkende vliegtuig is ze naar Amerika gevlogen om ze een half jaar lang te ondersteunen en te helpen. Dat was nog niet alles, want enkele jaren later ging het in het gezin van haar zoon Piet lang niet goed. Zijn vrouw was na de bevalling van een tweeling zo zwak dat ze een jaar lang in een rusthuis moest worden verzorgd. Oma zorgde voor de andere vier kinderen en wist het gezin een jaar draaiende te houden. Deze oma, mijn moeder, was altijd rustig. Het leek alsof ze er alleen voor jou was. ledereen droeg haar op handen. Zij verdiende in principe een standbeeld. !2

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 22