week verbleef. Hij moest daar vroeg uit de veren, omdat de producten op tijd op de veiling moesten zijn. Op zondagavond ging hij op de fiets van huis en nam het door zijn vrouw gekookte eten mee. De komende twee dagen hoefde hij dat alleen maar op te warmen. Voor de andere dagen werd zijn eten door de bodedienst van Arie Mooy meegenomen naar Alkmaar en bij Jan bezorgd. FOTO 3 In de jaren 30 werd er een druivenkas gebouwd. Dat werd steeds meer het beeld in Waarland, 't Veld en omstreken. FOTO 5 Op bovenstaande foto ziet u van links naar rechts: Bart op de arm van mijn vader, Jan (15 jaar), Henk (6), Piet (7), Arie (14), Jo (11Gré (9), Corrie (5) en Fieta (10 jaar). Deze foto is genomen voor ons huis aan de Provincia- leweg tegenover De Weel. Een maand later in mei 1939 is mijn vader overleden. Mijn moeder was zwanger van haar 10e kind. Jannie werd in december 1939 geboren. FOTO 4 De toestand van mijn moeder was zo erbarmelijk dat al de kinderen her en der werden onderge bracht. Men dacht dat er 10 wees kinderen zouden achterblijven. Toch krabbelde ze er weer bovenop. De Tweede Wereldoor log stond echter voor de deur. Het werd een zware last voor haar. Ze had veel zorgen om de kinderen die, zo ver ze konden, hun eigen steentje bijdroegen om het een beetje draaiende te kunnen houden. Mijn moeder had de taak om de druiventrossen te krenten en als de druiven rijp waren, werden ze veilingklaar gemaakt en in houten kistjes met houtwol gelegd. Bertus Spaansen bracht ze naar de veiling in Winkel. Zo vergaarde ze toch nog een centje, want weduweondersteuning was er in die jaren nog niet. Pas in 1958 was er een speciale regeling voor deze categorie vrouwen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 21