Gedurende meer dan 15 jaar publiceren we in „'t Is mooi weest" verhalen die we vaak met een aantal foto's toelichten. Deze keer is het andersom. Het is een verhaal geworden dat bestaat uit foto's, die toegelicht wor den met korte bijschriften. De heer Henk Bakker is samen met zijn vrouw Martha in de fotoboeken gedoken om zijn geschiedenis met ons te delen. De familie Bakker woonde vroeger naast schoenmaker Rikus de Boer in het huis „Klavertje vier" aan de Provincialeweg. Tegenwoordig is de ingang verplaatst naar de Rijderslaan, nummer 4. Henk en Martha bedankt voor jullie beeldverhaal. FOTO 2 Op de foto hiernaast ziet u mijn moeder, Jansje Bruin. Zij woonde tot aan haar trouwen in de Kolonie achter in 't Veld. Vader en moeder trouwden in 1923. Mijn vader, Jan Bakker, had zich meer op de glastuin bouw gericht, omdat er in de jaren 30 en 40 steeds meer fijne producten in de belangstelling kwamen. Om de kneepjes van het vak te leren ging hij naar de gebroeders Noort in Alkmaar, waar hij dan de hele FOTO 1 De man met de baard, Sijmen Bakker, is rond 1840 vanuit Limburg samen met zijn moeder naar Zijdewind gekomen. Sijmen was enig kind en is 86 jaar geworden. Rechts op de foto ziet u Jan Bakker sr. Hij was zoon van Sijmen. Deze Jan behaalde een leeftijd van 84 jaar. De man in het midden op deze foto is mijn vader, Jan Bakker jr. Hij overleed in 1939, slechts 41 jaar oud. Het kind op de knie van vader Bakker is momenteel 92 jaar. Hij emigreerde in 1953 naar Canada en verhuisde al snel naar Amerika. 0 Vier generaties Bakker

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 20