Gouden bondskruis voor EHBO-leden versterkte Els Blijleven het bestuur en deze dames bleven tot ver in het derde millennium van vaste waarde. In 1980 werd Tinie Blom in het bestuur van Noord Holland gekozen. Dat had voor de vereniging ook weer zijn voordelen. De vergaderingen voor alle verenigin gen van de toen Katholieke Nationale Bond werden altijd trouw bezocht. In 1985 stopte Ans Klaver met haar EHBO-taken. Zij werd bedankt voor haar inzet gedurende 20 jaar. Inmiddels zijn we in 1988 beland en trad Piet Wijnker af als voorzitter na deze taak ruim 35 jaar op een geweldige manier te hebben vervuld. Hij bedankte in zijn afscheidswoordje alle bestuursleden voor de altijd prettige samenwerking en gaf de voorzittershamer aan Piet Veldman. Hij bedankte op zijn beurt Piet Wijnker voor alles wat hij in de afgelopen 38 jaar voor de vereniging had bereikt en betekend. Van de vereniging kreeg Piet een beschilderd wandbord en een horloge, waardoor hij zichtbaar verrast was. Ook dokter Hageman had een heel mooi dankwoord voor Piet en doopte ons nieuwe geraamte maar meteen Piet als blijvend aandenken aan deze geweldige persoon. Uiteraard werd Piet benoemd tot erelid. In 1990 bestond de vereniging 40 jaar en mochten wij hier in 't Veld de wedstrijden van alle verenigingen van de Koninklijke Nederlandse Bond in Noord-Holland organiseren. Dit vroeg heel veel inzet van het bestuur, de leden en de beheerder van het dorpshuis. Het '■yp. Piet Wijnker en de heer Bondsbestuur. ,st9erioemde zijn afgevaardigde namens het (Van onze correspondent) 't VELD Tiny Blom en Piet Wijnker kregen het afgelopen weekend bij gelegenheid van veer tig jaar EHBO in 't Veld het gouden bondskruis uitgereikt. Beiden beho ren tot de oprichters van de plaatse lijke afdeling. Voorzitter P. Veltman beschreef Wijnker die altijd tuinder in't Veld is geweest, als een unicum m de EH BO-wereld. Wijnker geldt volgens Veltman als een man van het. eerste die maar liefst 35 jaar met volle in zet voorzitter is geweest en nu nog steeds actief is voor de vereniging. Een vereniging die opvalt doordat er juist zo veel jongeren actiel ha zijn, aldus Veltman. Tiny Blom geldt volgens hem als een vrouw die vooral achter de schermen actief is. Ze staat altijd klaar voor de EH BO, ze zal wat avonden aan vor deringen gespendeerd hebben a - dus Veltman. Piet Wijnker kreeg het gouden bondskruis op het revers ge speld terwijl mevrouw Blom het kleinood kreeg aangeboden als sier lijke halsketting. Beide jubilarissen bleken bijna sprakeloos omdat ze nietsvermoedend naar deze fees - avond gekomen waren. Ook aanwe zig op het feest was dokter Hage man uit Oude Niedorp, sinds o2 do cent EHBO. Oefening bij de Hartweg. (Foto John Oud) Krantenartikel van maandag 8 oktober 1990.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 16