In 1973 is mevr. Goudsblom uit het bestuur gegaan en werd haar plaats ingenomen door Piet Veldman, zodat de Weel toch vertegenwoordigd bleef en in datzelfde jaar stopte zuster Ansfrida met haar bestuurswerk voor de vereniging in verband met haar drukke raadswerk. Tijdens het feest ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging werden drie leden van het eerst uur in het zonnetje gezet. Dat waren Piet Wijnker, Tinie Berkhout en Truus Noordstrand-Wijnker. De heer Pannekeet was die avond uitgenodigd en bracht leuke sketches en voordrachten in het West-Fries en daarna gingen de beentjes van de vloer met muziek van Strik en Stropdas. Het was een zeer gezellige avond in café Blankendaal. Inmiddels waren Ans Klaver-ldema en Tinie Blom-Bruin met de opleiding docent EHBO begonnen en rondden het beide succesvol af. Dit was voor de vereniging heel waardevol. Omdat Ans het ook druk had met Maria Mater, nam Tinie in 1976 het secretariaat van haar over. In dat jaar zijn we ook gestopt met de pleister actie bij de kerken in verband met het teruglopende bezoek waardoor we dus minder donaties kregen. Vanaf toen werd het de huis-aan-huis-actie met de envelopjes en dat eerste jaar hadden we meteen al een geweldige opbrengst van maar liefst f 1.000. In 1976 stonden we stil bij het feit dat dokter Hageman 25 jaar docent was en werden de wedstrijden om de dokter-Hageman-wisselbeker georganiseerd. Deze wedstrijden waren beurtelings in 't Veld en Waarland. In 1979 trad Tinie, inmiddels Roosioot-Berkhout, af na bijna 30 jaar zeer grote inzet voor de vereniging. Liek Koopman-Droog nam de penningen van Tinie over en ook Betsie Bakker-Groen kwam in het bestuur. In 1986 Oefening in het dorpshuis: rechts Marianne Meijering, daarnaast Carina Poelsma en Tinie Blom. Oefenen in de buitenlucht. Rechts, Ans Klaver-ldema.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 15