Deel 2 Eerst een aanvulling op deel 1Op pagina 10 van ,,'t Is mooi weest" van juli 2016 staat een foto van Piet en Andries Wijnker. De derde persoon was Simon Wijnker. Op deze foto zijn dus drie gebroeders Wijnker actief. Inmiddels is het 1970 en verhuizen we voor de oefenavonden naar het nieuwe dorpshuis aan de Zwarteweg, nummer 8a. Op de eerste dinsdag van oktober hebben we altijd de jaarvergadering en wordt Tinie (inmiddels Blom-Bruin) in het bestuur gekozen. Omdat zij de jaren daarvoor in het bestuur van Waar land zat, vond dokter Hageman, zoals hij toen zei, het een troef om de verenigingen samen te voegen. De beide besturen wilden hier nog niet van weten, maar dat is toen toch een goed besluit geweest, want 't Veld en Waarland kregen veel leden.De oefenavonden waren steeds goed bezet. Beurtelings met Waarland en 't Veld werd een nieuwe opleiding gestart. Ook was in 1970 de gemeentelijke herindeling. Het bestuur richtte een brief aan de gemeente Niedorp met de vraag om de subsidie, die we van de gemeente Oude Niedorp ontvingen, te handhaven of een bedrag per lid te geven en dat waren er inmiddels 57. Ze stonden altijd belangeloos klaar, terwijl ze ook nog f 6,00 aan contributie betaalden. In het verzoek vroegen we duidelijk om ons op één lijn met het Wit-Gele-Kruis en het Groene-Kruis te plaatsen. Nog een heel bijzonder detail uit 1970. Tijdens de landenwedstrijden met deelnemers die de voorronden al gewonnen hadden, werd de groep met comman dant Piet Wijnker tweede en Piet zelf ontving de eerste prijs als de beste commandant. De beste commandant van Nederland in de EHBO was (en is) een geweldige prestatie. In november van 1971 ontving dokter Hageman het gouden bondsinsigne vanwege 20 jaar belangeloze inzet voor de EHBO. 't Veld - Zi dewind van 1970 - 211(111 V.l.n.r.: Liek Koopman, Els Blijleven, dokter Hageman, Piet Wijnker en Tinie Blom.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 14