Je had vroeger Groenen, Witten en Veldmannen. Om ze uit elkaar te houden kregen ze dan bijnamen. Soms waren die namen niet zo vleiend en dan gebruikte je ze alleen als de personen er niet bij waren. Zo had je muizen, rotten, apen en geiten in één familie. Je heb ook nog Annie van Joop Groen. Die zijn vader heette Adriaan van De Weel. Dat huis is ooit verbrand en nou hebben ze kippen. Zijn zoon Ad Groen dus en een hele grote molen die stroom maakt, GROENE stroom zogezegd. Ik heb wel eens gehoord dat er daarom een trafostation moet komen, maar dat is kletspraat hoor. Annie Zutt, heet ze eigenlijk, een kleinig vrouwtje, maar dat past mooi naast die grote vent. Maar wel weer uit Waarland. In Zijdewind woont Ans, Ans van Vincent Klaver. Hij werkte bij de Hoogovens en is nu houtdraaier. Ze is in Maria Mater onderaan begonnen als huishoudelijke hulp en heeft in 2005 als directrice afscheid genomen, knap hè. Ans Idema, zoals je begrijp. En Annie van Piet Bruin, vroeger van de Koggeweg. Nou ja, Piet kwam uit 't Zijdewind, maar hij tuinde daar in 't Veld waar Ton nu zit; wat een spul is dat geworden. Haar vader was kruidenier. Hij had een klein winkeltje, daar waar nu Marian van der Stoop woont. Dat is ook een Waarlander trouwens, die Marian. En nog een Annie van ene Piet, die werkte bij de gemeente en die doet nu veel tuintjes. Trouwens, je zie hem ook vaak op het kerkhof. Het straatwerk opknappen, daar is ie heel goed in, schijnt het. Hij doet net of ie hier thuis hoort, maar is eigenlijk een importer hoor. Piet Sneekes dus en die Annie die kwekt en poetst maar door en ze heb de mooiste en grootste caravan, als ik dat zo hoor. Dan heb je ook nog Annie van Bart, Bart Bakker die schilder was bij Groen. Die waren heel vaak met de caravan weg, met Koos en Riet Post naar Vierhouten. Oudeman heet ze, uit Heerhugowaard. Net als Annie van Henk die ook schilder was bij Groen en ook van De Weel kwam. Tamis heette hij; zijn broers Piet en Siemen waren vrachtrijders en zij is een Bakkum uit De Waard en werkte vaak in het café van JOBO. Nu we toch op De Weel zijn; Annie en Gijs Veldman, ze wonen nu aan de Rijdersstraat. Die hun zoon die heb toch een mooie boerderij aan de Doorbraakweg! Van de nieuwe weg gekregen! Ja! Klaver heet ze, ook weer uit Waarland. Annie van Piet Dekker van de Dreef; hij was leraar aan de Middelbare Tuinbouwschool en komt van de Pade in Hoogwoud. Zij is gek van antieke kop en schotels, Neefjes heet ze, ook van ver, Ursem. En een stuk verder richting Moerbeek heb je nog Alda, nou dit komt van heel ver weg hoor. Toen ze hier pas woonde, kon ze ons niet eens verstaan en wij haar niet natuurlijk. Maar ze is al aardig bij gekleurd hoor. Dat span had geen inburgeringcursus nodig. Alda van Arie van Dijk bedoel ik. Ze zijn altijd druk bezig voor 't dorp en de kerk en geen feestje slaan ze over hoor. En Alie van Siem van der Stoop, ze woonde vroeger bij het gemaal en hij zorgde er voor dat wij droge benen hielden. Zij doet veel voor de Zonnebloem en spaart plastic doppen, duizenden, daarvoor krijgt ze een blinde geleidehond. Alie Mulder heet ze. Dorpsgenoten door Tentje Drentel

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 13