Een vaste klant liet de rekening weieens oplopen. Op een avond wilde hij bij het gedagzeggen nog een fles jenever meenemen. Tante Nel liep naar achter en kwam even later terug met een volle fles...water, bleek later. De man voelde de hint en voldeed de volgende dag de rekening. Tante Nel had een speciale manier van iemand uitho ren, die haar bekend voorkwam, maar niet goed wist wie het was. Dan vroeg zij bijvoorbeeld woon jij nou nog steeds in Alkmaar? Als degene dan antwoordde met "welnee ik woon toch in Castricum", wist tante Nel genoeg. Met de Zijdewinder kermis had Tante Nel drie dagen "The Musical Players met Lien als zangeres. In de bij keuken was een luik. Via de trap gingen de muzikanten naar de zolder, waar ze konden slapen. In de opkamer speelde Trio Heesbeen. Voor de getrouwden begon het eerste deuntje al om tien uur. De jonkies waren dan in de danszaal maar gingen vaak even kijken in de opkamer, want daar was het toch wel heel gezellig! Vóór de middag was het dan al behoorlijk vol. Om twee uur ging de zaak dicht, zodat iedereen kon eten en de zaal weer opgeknapt kon worden. Om vier uur kwamen de eersten weer tot zes uur. Dan was er weer een uurtje pauze. Om half acht, acht uur begon het weer tot het einde toe. 's Avonds werd entree gehe ven. Tante Nel seinde naar de kaartjesman dat hij wat meisjes zonder betalen door moest laten. De jongens kwamen dan vanzelf wel! In de zaal moest je wel een attractie hebben. Meestal een schot in de roos, maar soms ook niet. Tante Nel had twee ochtenden Tante Leen en Johnny Jordaan geboekt voor vierhonderd gulden! Dat bleek geen succes. Tante Leen was te statig, te stijf. Zij kreeg de zaal niet warm. Tante Nel stuurde haar nichtjes dan even naar Blankendaal om te kijken hoeveel volk daar was. Bij Blankendaal zong Zwarte Riek, zij was wel een gangmaker. Zoon Wim was timmerman. Hij had geen vriendin en woonde nog thuis bij Tante Nel. Wim heeft in 1950 de kolfbaan verbouwd en vergroot tot danszaal. Vlak voor de opening van de nieuwe balzaal kwam Wim plotse ling te overlijden. Hij wilde de trein halen in Schagen en op het station zakte hij in elkaar. Dit was vreselijk, de hele feestelijke opening ging niet door! Op 10 december 1956 werd de heer Gerard van Breemen benoemd tot de nieuwe Burgemeester van Oude Niedorp. Tot 16 september 1965 bekleedde hij die functie. De familie Van Breemen kwam uit 't Gooi. 's Avonds was er een receptie bij Tante Nel en kon iedereen kennismaken met het burgemeesterspaar. Het echtpaar had twee kleine kinderen, die bij Tante Nel in de bedstee mochten slapen. Later vertelde mevrouw van Breemen: "de kinderen vonden het geweldig, slapen in een kast met deurtjes". In Landmans Welvaren werden veel bruiloften gevierd. Annie of Nel mocht dan van thuis een felicitatiekaartje brengen, zij kreeg dan steevast een koekje. Een keer Trio Heesbeen V.l.n.r. Annie Jaspers, Afie Tesselaar, Riek Dekker, Tante Nel, Truus Ligthart, Bets v.d. Fluit.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2016 | | pagina 10